Karadeniz Pet

Kuşum tüy dökümüne girdi ne yapmalıyım?

Hüso

Yeni Üye
Merhabalar kuşum halsizleşti,kafasında tüyler çıktı yani ergenliğe girdi 4-5 aylık oldu çok seviyorum kendisini banyo yapmayı sevmiyor asla ama asla kaçıyor sudan ne yaptıysam, banyo yaptıramıyorum ne yapmalıyım?

Suyun içine kıvırcık yaprağı koy. Normalde kuşlar banyo yapmayı çok sever

Merhabalar kuşum halsizleşti,kafasında tüyler çıktı yani ergenliğe girdi 4-5 aylık oldu çok seviyorum kendisini banyo yapmayı sevmiyor asla ama asla kaçıyor sudan ne yaptıysam, banyo yaptıramıyorum ne yapmalıyım?
Suyun içine kıvırcık yaprağı koy. Normalde kuşlar banyo yapmayı çok sever
Kuşa B vitamini verin, ama önce kuşun kafasının fotoğrafını atar mısınız ? B vitamini olarak Röhnfried Bt-Amin Forte öneririm.

Öncelikle yıkanmayı sevmeyebilir.Benim kuşumda öyle çok nadir yıkanır o da çok ender gerçekten ve sadece bir tane bardak var ağzı geniş büyük sadece onda yıkanır gibi yapar :) Tüy döneminde b vitamini takviyesi ve az miktar yulaf verebilirsiniz.

Öncelikle yıkanmayı sevmeyebilir.Benim kuşumda öyle çok nadir yıkanır o da çok ender gerçekten ve sadece bir tane bardak var ağzı geniş büyük sadece onda yıkanır gibi yapar :) Tüy döneminde b vitamini takviyesi ve az miktar yulaf verebilirsiniz.

Hocam marka olarak hangisini almalıyım?

Röhnfried bt -amin forte B 50 ml :) ismi böyle daha doğru oldu

Tam dolu suluğa 5-6 damla yeterli ve maksimum 4-6 saat kalsın vitaminli su sulukta sonra normal su koyarsınız.

Teşekkür ederim hocam, evde sadece bir tane suluk var öbürünü alma ihtiyacı duymadım 4-6 saat sonra B vitamin olan suluğunu değiştirsem bir problem olur mu?

Geri