Karadeniz Pet

Kuşum tüye mi girmiş? Yardımcı olur musunuz?

Mavi_

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba. Kuşum tahminen 7 aylık falan.. Son zamanlarda çok tüy dökmeye başladı. Acaba tüye mi girdi? Bu ihtimale karşı B vitamini ve Parazit spreyi aldım. Başka ne gerekiyorsa yaparım. Haftada bir yumurta maması da veriyorum. Kuşumun baş kısmını çektim fotoğraflarda. Lütfen yardımcı olup bilgi ve deneyimlerinizi paylaşır mısınız? (Kusura bakmayın kuşum çok hareketli olduğu için fotoğrafları iyi çekememiş olabilirim)

Ekli dosyalar

• AC2F1C57-BCA5-4C1B-A2C6-7C95A8B645A7.jpeg
    AC2F1C57-BCA5-4C1B-A2C6-7C95A8B645A7.jpeg
    743.7 KB · Görüntüleme: 38
  • 0542B4EF-EF35-4E24-B1EF-E3FD7E3E0D1D.jpeg
    0542B4EF-EF35-4E24-B1EF-E3FD7E3E0D1D.jpeg
    602 KB · Görüntüleme: 30
  • FB1C53D9-7B23-42F3-BE42-D59A176AC7F2.jpeg
    FB1C53D9-7B23-42F3-BE42-D59A176AC7F2.jpeg
    652.9 KB · Görüntüleme: 35
bit spreyi kullanmayınız .tüydemi anlamadım.kuş iştahlı mınormalden halsiz mi

• Beğen
Tepkiler: Kca
bit spreyi kullanmayınız .tüydemi anlamadım.kuş iştahlı mınormalden halsiz mi
İştahi falan yerinde. Her zamanki gibi hareketli ve oyuncu. Yemini falan da yiyor normalce. Ben tüy zamanının geldiğini düşünmüştüm ama başka bir sorun mu var acaba?

bi süre gözlemde tutun başka bir şey olursa buraya danışın

bi süre gözlemde tutun başka bir şey olursa buraya danışın
Kuşumu bir süredir gözlemledim, aldığım sonuçlar şunlar:
- Yem yemesinde sıkıntı yok , iştahı yerinde
- Hala çok ötüyor ve harketli , yorgun ve halsiz değil
- Tüylerini genelde kabarık görüyorum
- Tek ayağını kendine çekiyo bazen
- Çok çok nadir (2 günde 1 veya 3 günde 1 falan hapşırıyo kısıkça)
.
Beni rahatsız eden şey bolca tüylerini kabartması ve bazen yolması Sizce hasta mı? Ne yapmalıyım?

Kuşumu bir süredir gözlemledim, aldığım sonuçlar şunlar:
- Yem yemesinde sıkıntı yok , iştahı yerinde
- Hala çok ötüyor ve harketli , yorgun ve halsiz değil
- Tüylerini genelde kabarık görüyorum
- Tek ayağını kendine çekiyo bazen
- Çok çok nadir (2 günde 1 veya 3 günde 1 falan hapşırıyo kısıkça)
.
Beni rahatsız eden şey bolca tüylerini kabartması ve bazen yolması Sizce hasta mı? Ne yapmalıyım?
Tek ayağını kendine çekmesi kuşun rahat olduğunda yaptığı bir hareket. Tüylerini yolmak derken kendini temizlemesinden bahsediyor olabilir misiniz? Bu dediklerinize göre oldukça sağlıklı bir kuş. Streste gibi gözükmüyor. Büyük ihtimalle tüydedir.

B
Tek ayağını kendine çekmesi kuşun rahat olduğunda yaptığı bir hareket. Tüylerini yolmak derken kendini temizlemesinden bahsediyor olabilir misiniz? Bu dediklerinize göre oldukça sağlıklı bir kuş. Streste gibi gözükmüyor. Büyük ihtimalle tüydedir
Tek ayağını kendine çekmesi kuşun rahat olduğunda yaptığı bir hareket. Tüylerini yolmak derken kendini temizlemesinden bahsediyor olabilir misiniz? Bu dediklerinize göre oldukça sağlıklı bir kuş. Streste gibi gözükmüyor. Büyük ihtimalle tüydedir.
Bende tüyde olduğunu düşündüm ama kendini çok kabartması dikkatimi çekti. Bu arada yolmaktan kastım bazen cidden kendi tüyünü çıkarıyor gagasıyla ama herhalde tüyde olduğu içindir. B vitamini koyuyorum suyuna

B

Bende tüyde olduğunu düşündüm ama kendini çok kabartması dikkatimi çekti. Bu arada yolmaktan kastım bazen cidden kendi tüyünü çıkarıyor gagasıyla ama herhalde tüyde olduğu içindir. B vitamini koyuyorum suyuna
Her gün vitamin vermeyin 2 güne 1 verin maksimum. Yulaf iyi gelir tüy dökümüne. Mutlaka sıcak tutun sürekli

B

B vitamini takviyesi yapıyorsanız sıkıntı yok.