Karadeniz Pet

Kuşum tıksırıyor

Enis Can

Yeni Üye
Kuşum sürekli tıksırıyor veterinere götürdüm polivit şurup ile baytril K adında bi ilaç verdi fakat hala kuşumda bir değişiklik yok ve veterinerde beni başka bir yere yönlendirdi bende baytril K adındaki ilacı alıp devam ettim fakat kuşumda hala bi değişiklik yok. Ben trikomonas hastalığından şüphelendiğimi ve bana flagly şurup için bir reçete yazmasını istedim fakat o dedi ki flagly şurup genelde mide için kullanılır dedi ve reçete yazmadı. Bundan 2 yıl önce açılmış bir konuda selçuk yüksel flagly şurup öneriyor fakat ben reçete olmadıgı icin alamıyorum. Kuşumun hastalığını nasıl geçirebilirim lütfen yardım edin

Kuşumun yeme içmesinde enerjisinde bi sıkıntı yok bi müddet bunu yaptıktan sonra normal yaşantısına devam ediyor

Son düzenleme:
video örnektir. Benim kuşumda böyle yapıyo ama sağlığında yeme içmesinde enerjisinde bi sıkıntı yok. Lütfen yardım edin

geçmiş olsun , isterseniz dışkı resimlerinide ekleyin. Bu konuda uzman arkadaşlar ilgilenirler elbet

video örnektir. Benim kuşumda böyle yapıyo ama sağlığında yeme içmesinde enerjisinde bi sıkıntı yok. Lütfen yardım edin
Üst solunum yolu hastalıgi geçiriyor hık hig gibi sesler de çıkarıyor ise kuş
ornityson veya hipradoxi ilaç alın 3 gün kullanın kesin geçer

Kuşumun dışkısı bu şekilde ve kafes boyalarını çok kemiriyor

Ekli dosyalar

• 15762599971247186235056128651699.jpg
    15762599971247186235056128651699.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 35
Bakteriyel enfeksiyon kapmış kafes boyaları genelde öyle yapıyor dediğim ilaçlardan
Kuşumun dışkısı bu şekilde ve kafes boyalarını çok kemiriyor
birini temin et hemen başla aksi halde ilerler se işin zorlaşır

Bakteriyel enfeksiyon kapmış kafes boyaları genelde öyle yapıyor dediğim ilaçlardan

birini temin et hemen başla aksi halde ilerler se işin zorlaşır
Ornityson 35 lira benim o kdar param yok ve hipradoxi de artık türkiyede az bulunuyormuş fiyat bilgisine ulaşamadım. Benim kusum yaklasik 1.5 aydir fln boyle tıksırıyor veterinerde baytril k verdi bu ilac ise yaramaz mi ben trikomonas hastalığından şupheleniyorum

Ornityson 35 lira benim o kdar param yok ve hipradoxi de artık türkiyede az bulunuyormuş fiyat bilgisine ulaşamadım. Benim kusum yaklasik 1.5 aydir fln boyle tıksırıyor veterinerde baytril k verdi bu ilac ise yaramaz mi ben trikomonas hastalığından şupheleniyorum
Baytril etken maddesi farklı ama işe yararmi yaramaz mı pek bilmiyorum video da izlediğim hastalık ise bu ilaçlardan başka beşeri olanlardan alabilir siniz ümit hocaya sorun ilaç isimleri verir eczaneden temin edebilir siniz

Baytril etken maddesi farklı ama işe yararmi yaramaz mı pek bilmiyorum video da izlediğim hastalık ise bu ilaçlardan başka beşeri olanlardan alabilir siniz ümit hocaya sorun ilaç isimleri verir eczaneden temin edebilir siniz
Kuşum sürekli kafes tabanına inip kendi dışkısınıda yiyor kafes tabanında ızgara var fakat ızgaranın üstünde kalan dışkıları yiyor ızgarayı bile kemiriyor benim kuşum kemirmeyi çok fazla seviyor.

Kuşum sürekli kafes tabanına inip kendi dışkısınıda yiyor kafes tabanında ızgara var fakat ızgaranın üstünde kalan dışkıları yiyor ızgarayı bile kemiriyor benim kuşum kemirmeyi çok fazla seviyor.
Kalsiyum ve mineral eksikliğinden kalamar ve grit eksik etmeyin kafesten Dışkı olayını da sürekli temizleyin tedavi edilse bile çok kısa sürede yeniden hastalık kapar

Kalsiyum ve mineral eksikliğinden kalamar ve grit eksik etmeyin kafesten Dışkı olayını da sürekli temizleyin tedavi edilse bile çok kısa sürede yeniden hastalık kapar
Siz trikomonas hastalığını araştırır mısınız benim kusumda o hastaligin tum belirtileri var dışkısı fln da kötü kokuyor hatta bundan 2 yıl öncede @SelçukYÜKSEL abim bu hastalık için flagly surup önermis fakat su anda recete ile satildigindan alamiyorum. Su anki fiyati 9.85 uygun bir ilac ariyorum ben

Siz trikomonas hastalığını araştırır mısınız benim kusumda o hastaligin tum belirtileri var dışkısı fln da kötü kokuyor hatta bundan 2 yıl öncede @SelçukYÜKSEL abim bu hastalık için flagly surup önermis fakat su anda recete ile satildigindan alamiyorum. Su anki fiyati 9.85 uygun bir ilac ariyorum ben
Hastaligi tam olarak
Örnek video ile olmaz bu iş. Belirtiler birbirine çok benzer. Sen kendi kuşunun videosunu çek yükle buraya.
Abi kuşumun tıksırmasını tam olarak ne zaman tıksırcagini bilemedigim icin cekemiyorum ama deniycem. Avuç icine alip geri kafese biraktigimda tiksiriyor fakat tek tek tıksırıyor. Bazende videodaki gibi bir anda cok fazla tiksiriyor ama ondan sonra normal yasantisina devam ediyor neyse ben bi kusun videosunu cekmeye calisim

Baktım şimdi cinsel yol ile bulaşan bir hastalık kusunuz bu hastalığa yakalandığını zannetmiyorum siz umit hocanın istediği videoyu çekin teşhis koyacaktır muhakkak

Örnek video ile olmaz bu iş. Belirtiler birbirine çok benzer. Sen kendi kuşunun videosunu çek yükle buraya.
Bazen videoda görüldügü gibi tek 1 defa yapiyor bazende 2 sefer veya 3 sefer yapiyor. Yem yerken ve su içerkende tıksırıyor

Geri