Karadeniz Pet

Kuşum yanına yaklaşınca korkuyor

Mooncake

Yeni Üye
Biz odada yokken çok fazla ötüyor ama odaya girdiğimiz an susuyor. Sebebi ilgi istemesi mi yoksa korktuğundan mı susuyor? Birde gagasının ucunda bir beyazlama var hic gaga taşı kullandığını görmedim neden olabilir?

Ekli dosyalar

• 00875FAE-505D-4545-8427-3ADF1D88D898.jpeg
    00875FAE-505D-4545-8427-3ADF1D88D898.jpeg
    896.1 KB · Görüntüleme: 83
Eve geleli kaç gün oldu? Size alışma sürecinde olabilir. Kafeste kalamar kemiği var mı?

Eve geleli kaç gün oldu? Size alışma sürecinde olabilir. Kafeste kalamar kemiği var mı?
Mineral blogu ve gaga tası koydum kalamar kemiği almadım bu arada poposuna dışkı yapışıyo sürekli ama ishal değil. Ev üretimi bir kuştu bize videoları geldiğinde alışmış gözüküyordu ama bizden cok korkuyor 1-2 hafta oldu

Ekli dosyalar

• 287328CC-65F3-483A-9D02-75FF8CCEFD64.jpeg
    287328CC-65F3-483A-9D02-75FF8CCEFD64.jpeg
    678.6 KB · Görüntüleme: 74
  • A27A2668-D140-489A-96AA-6E065EF475C2.jpeg
    A27A2668-D140-489A-96AA-6E065EF475C2.jpeg
    673.9 KB · Görüntüleme: 69
Kuşun rengi çok hoşmuş, maaşallah. Kalamar kemiğini alın mutlaka. Dışkı fotoğrafını paylaşırsanız iyi olur. Veteriner yardımı ile popo tüyleri birazcık kısaltılabilir fakat siz kesmeyin kuşa zarar verebilirsiniz.

Kuşun rengi çok hoşmuş, maaşallah. Kalamar kemiğini alın mutlaka. Dışkı fotoğrafını paylaşırsanız iyi olur. Veteriner yardımı ile popo tüyleri birazcık kısaltılabilir fakat siz kesmeyin kuşa zarar verebilirsiniz.
Cok tesekkur ederim dıskı fotoğrafını da atıyorum

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    808.3 KB · Görüntüleme: 63
Banyoluk takın içine ılık su koyun, dışkısı temizlenir. Oda sıcaklığı da sıcak olsun ki kuş üşütmesin.

Suyu ılık olacak soğuk olmayacak. Oda da sıcak ise kendi kendine hızlıca kurur,üşümez. Yine de siz bilirsiniz.
Kendi temizliyor yapışan dışkıyı o yüzden suya girdirmedim. Dışkısı biraz ishal gibi geldi sizce normal mi yeni yapıldıgı belli ikinci resimde digerleri kuru o daha kurumamıs.birde yesil leke bırakıyor, bu bir sorun mu?

Ekli dosyalar

• F5FDBA9E-3B34-4281-B978-C5C659CCAA22.jpeg
    F5FDBA9E-3B34-4281-B978-C5C659CCAA22.jpeg
    997.7 KB · Görüntüleme: 46
  • 7F8E82BC-3F9C-402D-9B66-0B83CD4583B9.jpeg
    7F8E82BC-3F9C-402D-9B66-0B83CD4583B9.jpeg
    634.2 KB · Görüntüleme: 43
Kendi temizliyor yapışan dışkıyı o yüzden suya girdirmedim. Dışkısı biraz ishal gibi geldi sizce normal mi yeni yapıldıgı belli ikinci resimde digerleri kuru o daha kurumamıs.birde yesil leke bırakıyor, bu bir sorun mu?
Benimki de bu sıralar böyle yapıyor öğrendiğine göre bir sorun yokmuş dışkı şekli böyle beyazlı yeşilli ise normalmiş bıraktığı lekeler yediği yemeğe bağlı oluyormuş mesela yeşillik vb

Benimki de bu sıralar böyle yapıyor öğrendiğine göre bir sorun yokmuş dışkı şekli böyle beyazlı yeşilli ise normalmiş bıraktığı lekeler yediği yemeğe bağlı oluyormuş mesela yeşillik vb
Yeşillik yemiyor yumurta maması da yemiyor kafesine koysam da hic yedigini görmedim kaç kez denedim sadece yem bide galiba tüy döneminde bir sürü tüy kapsulu var tüy döküyor

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    935.7 KB · Görüntüleme: 44
Yeşillik yemiyor yumurta maması da yemiyor kafesine koysam da hic yedigini görmedim kaç kez denedim sadece yem bide galiba tüy döneminde bir sürü tüy kapsulu var tüy döküyor
Evet tüy döneminde. Ama ben yine de dışkısında bir sorun olduğunu düşünmüyorum ıdrarla beraber attığında da leke bırakabiliyormuş sonuçta şekli ve rengi düzgün sıkıntı yok. Tabii lekesiz olması en iyi. Sebzeleri hiç küçük şeritler halinde yemine karıştırmayı denediniz mi bizimki öyle alıştı yemden daha çok seviyor şimdi :p

Son düzenleme:
Suluğundaki tam dolu suyuna üç dört damla elma sirkesi damlatıp bu uygulamayı iki gün yapabilirsiniz. İlk fotoğraflardaki lekesiz dışkılar daha iyiydi. Şekli bütünlüğü güzel fakat leke bırakmaması iyi. Dışkıları gözlemleyin.

Avidiare kullan aynı sorun benim kuşta vardı.avidiareyi prospektüse göre kullanırsan büyük ihtimal bu sorundan kurtulursun.veterinerin tek faydası bu oldu:rolleyes:avidiarla karıştırma ikisi farklı.

Benim bildiğim kadarıyla forpuslar insan seçiyormuş.belki o yüzden size karşı farklıdır.zamanla alışır.

Suluğundaki tam dolu suyuna üç dört damla elma sirkesi damlatıp bu uygulamayı iki gün yapabilirsiniz. İlk fotoğraflardaki lekesiz dışkılar daha iyiydi. Şekli bütünlüğü güzel fakat leke bırakmaması iyi. Dışkıları gözlemleyin.
Sürekli gözlemliyorum hareketli hemde çok ötüyor halsizlik gözlemlemedim sabahları ve hava karardıgında sessizlesiyo sadece. Elma sirkesi damlatırım
Evet tüy döneminde. Ama ben yine de dışkısında bir sorun olduğunu düşünmüyorum ıdrarla beraber attığında da leke bırakabiliyormuş sonuçta şekli ve rengi düzgün sıkıntı yok. Tabii lekesiz olması en iyi. Sebzeleri hiç küçük şeritler halinde yemine karıştırmayı denediniz mi bizimki öyle alıştı yemden daha çok seviyor şimdi :p
mantıklı bunu deniycem tesekkur ederim

Benim bildiğim kadarıyla forpuslar insan seçiyormuş.belki o yüzden size karşı farklıdır.zamanla alışır.
Teşekkür ederim geldiği yerdeki sahibine cok alısmıstı ama buraya geldiğinde bize karşı çok ürkek ve yabani alıştırmak için uğraştım bakalım