Karadeniz Pet

Kuşum yana düşüp duruyor

Büşra meryem

Yeni Üye
Öncelikle herkese merhaba!
Son 3 gündür muhabbet kuşumda yaşadığım bir sorun var.
Kendisini iki ay önce, 2 aylık iken aldım. Hasta sattı adam. Olsun, bakarım dedim ve baktım. Göğüsü keskindi. Kuruma hastalığı diye geçiyor. 2 aydır güzel bir şekilde kafesinde yaşıyor idi. Ta ki şu son 3 güne kadar. Sorunum şudur; Kuşum ayakları üstünde duramıyor, sola devrilip duruyor. Veterinere anlattım boynunu çıkaralım, acı çekiyordur, dedi. Kuşçuya gittim, veterinere götür dedi. Velhasıl kelam, bu durumu yaşamış, görmüş birisi varsa bana yardım edebilir mi?

geçmiş olsun. salmonella hastalığını bi araştırın. sallabaş olarak da araştırabilirsiniz.. bahsettiğiniz gibi bi durum salmonellada oluyor diye biliyorum. beyaz kağıt üzerinde net dışkı fotoğrafı ve kuşun fotoğrafını paylaşırsanız bilen arkadaşlar daha yardımcı olabilir.

Buyrun

Ekli dosyalar

• 1544123811810-759189287.jpg
    1544123811810-759189287.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 63
  • 1544123893981-1436476282.jpg
    1544123893981-1436476282.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 64
geçmiş olsun. salmonella hastalığını bi araştırın. sallabaş olarak da araştırabilirsiniz.. bahsettiğiniz gibi bi durum salmonellada oluyor diye biliyorum. beyaz kağıt üzerinde net dışkı fotoğrafı ve kuşun fotoğrafını paylaşırsanız bilen arkadaşlar daha yardımcı olabilir.

Dediğinize zamanında bakmıştım. Lakin benim kuşum gibi hiçbiri devrilmiyor, sadece kafalarını değişik bir şekilde sallıyorlar. Benim kuşum iki kez değil, tek bir kez sallıyor. Sallamakta denemez doğrusu. Kafasını yana çevirip duruyor...

Kuşunuz çık hasta görünüyor :( dışkısıda normal değil cereyan da kalmış olma ihtimali var mı

öncelikle uzman değilim sadece okuduklarımla yardımcı olmaya çalışıyorum. bildiğim kadarıyla salmonellanın ileri dönem belirtilerinden birisi sallabaş dedikleri durum. kafa sürekli ritmik bir şekilde sallanıyor mu bilmiyorum. her kuşta farklı bi şekilde ortaya çıkabilir. ama kafanın sürekli bi tarafa doğru döndüğünü biliyorum. kuş hep bi yöne doğru bakar, hep aynı tarafa devrilir. uçması ,yürümesi, yemesi bozulur bu yüzden. başka anlattığınıza uygun herhangi bir hastalıkla alakalı bilgiye denk gelmedim malesef. bence mantar ilacı da vermeyin çünkü hastalığını bilmiyorsunuz. geçmiş olsun

Son düzenleme:
Hayır, o ihtimal yok :( Özellikle, üşümesin diye, kaloriferin yanına koydum... İlaç veriyorum, mantar ilacı ama ne çare.
Veteriner fakültesi gibi bir yere götürme ihtimaliniz varsa ya da İstanbul’da sadece kuş la ilgilenen veterinerler var oralara götürme ihtimaliniz varsa bir araştırın durumu gerçekten iyi değil

Bence yukarıdaki arkadaşın dediği gibi kuşlar konusunda uzman veteriner şart.istanbuldaysanız bir yer tavsiye edildi ama kendim gitmedim henüz.veterinerlik fakültesinde de daha iyi sonuç alırsız diye düşünüyorum.kuşun durumu iyi değil.forumdan bir cevap çıkana kadar ölebilir.

Veteriner fakültesi gibi bir yere götürme ihtimaliniz varsa ya da İstanbul’da sadece kuş la ilgilenen veterinerler var oralara götürme ihtimaliniz varsa bir araştırın durumu gerçekten iyi değil

Ah, keşke getirebilsem :(. Getirdiğim zaman boyun çıkarma önerdiler... İnternetten her yere baktım. Sadece benim kuşumun durumunda olan, başka bir kuş videosu gördüm. Yorumlara baktım kimse bilmiyor. Yabancı kaynaklardan araştırmaya çalışıyorum şimdi.

Bence yukarıdaki arkadaşın dediği gibi kuşlar konusunda uzman veteriner şart.istanbuldaysanız bir yer tavsiye edildi ama kendim gitmedim henüz.veterinerlik fakültesinde de daha iyi sonuç alırsız diye düşünüyorum.kuşun durumu iyi değil.forumdan bir cevap çıkana kadar ölebilir.
Yukarıda dediğim gibi getirme imkanım yok. Ve son dediğinize üzülerek katılıyorum...

öncelikle uzman değilim sadece okuduklarımla yardımcı olmaya çalışıyorum. bildiğim kadarıyla salmonellanın ileri dönem belirtilerinden birisi sallabaş dedikleri durum. kafa sürekli ritmik bir şekilde sallanıyor mu bilmiyorum. her kuşta farklı bi şekilde ortaya çıkabilir. ama kafanın sürekli bi tarafa doğru döndüğünü biliyorum. kuş hep bi yöne doğru bakar, hep aynı tarafa devrilir. uçması ,yürümesi, yemesi bozulur bu yüzden. başka anlattığınıza uygun herhangi bir hastalıkla alakalı bilgiye denk gelmedim malesef. bence mantar ilacı da vermeyin çünkü hastalığını bilmiyorsunuz. geçmiş olsun
Teşekkür ediyorum...

Geri