Karadeniz Pet

Kuşum yaralandı.. Bilgi sahibi olanlar lütfen yorum yaparmısınız..

sevulsu

Meraklı Üye
Arkadaşlar merhaba, benim 3 aylık muhabbet kuşum dün akşamüzeri tırnağını oyuncağının ipliğine taktı bende sonradan fark ettim baktım tüneği üzeri başı kan içinde kanama durmayınca hemen veterinere götürdüm. Veteriner tırnağını kökünden kırmış dedi zaten tırnağı sallanıyordu onu kökünden kesti sanırım çünkü orada minicik bir tırnak ucu görünüyor sadece kanama durursa bir şey olmaz dedi eve gönderdi saramam sararsam da durmaz zaten dedi. Eve geldikden sonra keyfi yerine geldi yemeğini yedi biraz oynadı hatta aradan 2 saat geçti tüneği ve ayağı kan içinde kaldı yine. Eyvah dedim bu sefer kesin kaybedeceğim kuşumu. Çok şükür ki 15 dk sonra kanama kendiliğinden durdu. Ya kendisi orayı sürekli kaşıdı kanattı yada tünek den tüneğe zıplayıp durduğu için kanadı anlayamadım bende. şıkları kapattım hemen uyuyup orayı kaşıyıp durmaması için. Gece 3-4 kez kalkıp baktım kanama tekrar etmedi çok şükür. Bu sabah da kanama yoktu. Ama tüm üzeri başı kan içinde kanlar kurumuş bir şekilde yüzü gözü kıp kırmızı onu öyle gördükçe içim parçalanıyor. Kendisi de sürekli tüylerini temizlemeye çalışıyor. Onu yıkasam mı yıkamasam mı bilemedim. Kanlarını kendisinin temizlemesinin bir zararı olur mu? Mikrop kapar mı yarası açık banyo yapsa kanama olur mu? Yarayla oynamaması için oraya yara bandı sarsam sürekli çıkarmaya çalışıp daha fazla kanatır mı? Aklımda bir sürü sorular sonradan neden öyle yapmadım neden böyle davranmadım deyip pişman olmak istemediğim için sizlere danışmak istedim. Bir yol gösteren olursa duacı olurum. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Zamaninda aldigim dişininde diger kuşlarla kavga sonucu tirnagi kirilmisti. Hatta biraz tirnak vardi ucunda ama ölü hucrelerdi kurudu düştü kendi. Tırnağın diptedi ucu gorunuyorsa tirnak tekrar çıkıyor bilgisini vereyim. O kısmı temiz tutman lazim oksijenli su kulak pamuğu yardimiyla temizleyim vazelin surebilirsin. Bende burda konu açmıştım banada bu şekilde oneriler gelmişti. Simdilik duş yaptirma suya değdiripte yarası açılmasın.

Zamaninda aldigim dişininde diger kuşlarla kavga sonucu tirnagi kirilmisti. Hatta biraz tirnak vardi ucunda ama ölü hucrelerdi kurudu düştü kendi. Tırnağın diptedi ucu gorunuyorsa tirnak tekrar çıkıyor bilgisini vereyim. O kısmı temiz tutman lazim oksijenli su kulak pamuğu yardimiyla temizleyim vazelin surebilirsin. Bende burda konu açmıştım banada bu şekilde oneriler gelmişti. Simdilik duş yaptirma suya değdiripte yarası açılmasın.

ozaman oksijenli su alıp sprey bir şişeye koyup fısfıslayım hemen şimdi.

Oksijenli su açık yaraya zararlı olur bu arada.ben önermiyorum oksijenli suyu

önce izotonik dök, sonra dermatol toz ile rifocin ampulu karıştır sür

önce izotonik dök, sonra dermatol toz ile rifocin ampulu karıştır sür

Geri