Karadeniz Pet

Kuşum yem yemiyor. Çok mu küçük?

aedes

Meraklı Üye
Kuşumu alalı 4-5 gün oldu. Yeni olduğu için dal dari verdim. Normal yem yemiyor. Ağzına alıyor gwri atıyor. Dal dari gelene kadar aç kalıyor. Elime dal dari sayesinde alıştı. Ama normal yem hiç yem yemiyor aç olduğu içinde bağırıp elimize saldırıyor. Sizce yaşı mı küçük kiramiyor. Dal daro vitaminli mi ne vereyim ya da ne yapayım?
zjY029.jpg

Son düzenleme:
Kuşumu alalı 4-5 gün oldu. Yeni olduğu için dal dari verdim. Normal yem yemiyor. Ağzına alıyor gwri atıyor. Dal dari gelene kadar aç kalıyor. Elime dal dari sayesinde alıştı. Ama normal yem hiç yem yemiyor aç olduğu içinde bağırıp elimize saldırıyor. Sizce yaşı mı küçük kiramiyor. Dal daro vitaminli mi ne vereyim ya da ne yapayım?
zjY029.jpg
Darıyla karışık yem verin fazla da küçük sayılmaz.

Darıyla karışık yem verin fazla da küçük sayılmaz.
Yaptım karışık da yaptım içinden seçip yiyor. Yemi tam kiramiyor. Darı vermedim dün. Akşam ben işten gelene kadar aç kalmış. Normal yemden hiç yememis. Gelince üstüme atladı hemen. Evde dari da bitti. Yarın akşama kadar ne yiyecek onu düşünüyorum.

Ben yapmadım hiç ama ufak ufak kır içindekini çıkar

Komşudan kanarya yemi aldım şimdi. Onu da pek sevmedi ama yarın aç kalınca yer belki.yarın Akşama kadar yapacak birseyim yok malesef

yemiyor, kesinlikle yem yemiyor. bugün çıldırıyordum. evden çıkarken kafese koymuştum. ve kapısı kapalıydı. dal darı da vermedim aç kalırsa belki yem yer dedim. eve geldim kafeste kuş yok. evet kuş kafeste değildi. aklım çıktı. bi baktım televizyonun altında tünemiş kalmış. aklım almıyor o kuş o kafesten nasıl çıktı. bi kere başı sıkışmıştı kafes aralığından çıkmaya çalışıyor. çıkmayı başarmış bir şekilde ben evde yokken. kapısı kapalı ve kilitli. kuştan korktum resmen. dal darı aldım verdim yine çaresiz

kabuksuz yem denedin mi?acilen kabuksuz yem alıp dene.yemlikten yemiyorsa kafes tabanına koymayı dene.

bugün kuşçuya gittim. bana aç bırak mecbura kalırsa yer bir şekilde dedi. yem verme ama başında bulunun kafasını tellere sıkıştırıp ölebilir dedi

kabuksuz yem denedin mi?acilen kabuksuz yem alıp dene.yemlikten yemiyorsa kafes tabanına koymayı dene.
kuşçum kabuksuz yem önermedi. bu sefer normal yemi hiç yemez dedi. aç kalsın bırak 1 gün sonra mecbur yem yer ya da ölür dedi :(

kuşçum kabuksuz yem önermedi. bu sefer normal yemi hiç yemez dedi. aç kalsın bırak 1 gün sonra mecbur yem yer ya da ölür dedi :(
genelde öyle olur ama bazı kuşlar çok inatçıdır yada sorun vardır o zaman kendini açlıktan öldürebilir.siz hiç yem kırmıyorsa kabuksuz yem verin aç kalmasın.yani ben olsam kabuksuz yem ve daldarıyı birlikte verirdim.kabuksuz yem ve hergün daldarı iyi değil ama açlıktan iyidir.kafesi açmaları çok olağan dışı bir durum değil şuana kadar kafesin kapağını açmayan kuşum nadir oldu.resimdeki gibi küçük toka takarsan kapıya kaçamaz.tellerden kaçıyorsa o kaçtığı yeri bulup kapatman lazım.

Ekli dosyalar

• index.jpg
    index.jpg
    4.2 KB · Görüntüleme: 9
genelde öyle olur ama bazı kuşlar çok inatçıdır yada sorun vardır o zaman kendini açlıktan öldürebilir.siz hiç yem kırmıyorsa kabuksuz yem verin aç kalmasın.yani ben olsam kabuksuz yem ve daldarıyı birlikte verirdim.kabuksuz yem ve hergün daldarı iyi değil ama açlıktan iyidir.kafesi açmaları çok olağan dışı bir durum değil şuana kadar kafesin kapağını açmayan kuşum nadir oldu.resimdeki gibi küçük toka takarsan kapıya kaçamaz.tellerden kaçıyorsa o kaçtığı yeri bulup kapatman lazım.
kapak açamıyor, kafesin kapısı kilitli. kafesin tellerinden birisini biraz gevşetmiştim ama gerçekten biraz, çıktıysa anca ordan çıkmıştır. sabah başını geçirdi sıkıştı başı orada vucudunu sokamadığından öylece kaldı bende az gevşetip kuşu sıkıştığı yerden çıkarmıştım. olmadı yarın bir de kabuksuz yem alayım

kapak açamıyor, kafesin kapısı kilitli. kafesin tellerinden birisini biraz gevşetmiştim ama gerçekten biraz, çıktıysa anca ordan çıkmıştır. sabah başını geçirdi sıkıştı başı orada vucudunu sokamadığından öylece kaldı bende az gevşetip kuşu sıkıştığı yerden çıkarmıştım. olmadı yarın bir de kabuksuz yem alayım
orayı kapatmalısın çünkü arkadaşımın bir kuşu bu şekilde öldü.kuşa hemen kabuksuz yem al valla benim kuşum birgün bile aç kalsa ben üzütüden uyuyamam.daldarı bitmeden önlem almalıydınız.her konuda kuşcuları dinlemeyin.

Ben hiçbir şey bulamasam sulu mama gibi bişey hazırlar elimle yakalar enjektör(iğnesiz kısmı) ile gagasından verirdim. Kuş çok aç kalmış belli ki can havliyle de çıkıyor. Beklemeyin bence artık

Ben hiçbir şey bulamasam sulu mama gibi bişey hazırlar elimle yakalar enjektör(iğnesiz kısmı) ile gagasından verirdim. Kuş çok aç kalmış belli ki can havliyle de çıkıyor. Beklemeyin bence artık
bende öyle ya kuş nasıl aç kalır bütün gün.kafam onda kalır benim.kuşçu yerse yer yemezse ölür demeye getirmiş.valla insanlar ne kadar rahat bir canlının hayatıyla oynuyor.yemiyorsa verin kabuksuz yem yesin hayvan yani yapacak birşey yok.

Dün aldım getirdim dal dariyi. Deli gibi yedi aç kalmış ama yeme hic dokunmamis. Ben dal dariya para yetistirememki ama. 5 dala 10 lira verdim.