Karadeniz Pet

Kuşum yem yemiyor ve ve gagasında problerm var galiba

Ziyaaa

Yeni Üye
Arkadaşlar kuşum geldiğinden beri yem yemiyor sadece elimle tek tek verdiğimde yiyor ve gagasında yemin kabuğu kalıyor bazen sizce neden olabilir

Ekli dosyalar

• _20180806_204504.JPG
    _20180806_204504.JPG
    1.8 MB · Görüntüleme: 28
Yeni aldiysaniz olabilir degisiklik sebebiyle. Onceden yiyip sonradan yemeyi kestiyse hastalik belirtisi olabilir. Hangisi sizin durum?

3 gün oldu ama sadece parmaktan yiyor ele falan da geliyo alıştı baya ama yerken kabuğu zor atıyor iştr ağzında 1 dakka falan gevelediği oluyor kabuğu bazrn ara ara gagayı birbirine sürttürüyo

3 gün oldu ama sadece parmaktan yiyor ele falan da geliyo alıştı baya ama yerken kabuğu zor atıyor iştr ağzında 1 dakka falan gevelediği oluyor kabuğu bazrn ara ara gagayı birbirine sürttürüyo
Normal bence. Ayrıca ilk günlerden elinize gelmesi çok güzel:) Yemi temiz peçetenin üzerinde olacak şekilde kafes tabanına dökün oradan yiyecek mi gözlemleyin. Kafese dal darı asın, kolay yenir.

Peçetenin üzerine koydum dışarı koltuğun üzerine serptim yemedi sadece elden oda tek tek verirsem vermeye çalışıyorum ama aç kalması beni tedirgin ediyor

Peçetenin üzerine koydum dışarı koltuğun üzerine serptim yemedi sadece elden oda tek tek verirsem vermeye çalışıyorum ama aç kalması beni tedirgin ediyor
Avcunuzdan yedirmeyi denediniz mi? İlk gün olduğu için yemliğe hemen alışmaması bana anormal gelmedi.

Onu da denedim peçetenin üzerinden de yemiyor yerden de yemiyo sadece parmağımda tane tane uzatınca yiyor
Aç kalmasın yine yediği tarzda devam edin fakat dal darı asmayı unutmayın. Yemliğe bir şekilde alışacaktır. Dikkati oraya çekin. Gelişmeleri paylaşırsanız sevinirim.

Aç kalmasın yine yediği tarzda devam edin fakat dal darı asmayı unutmayın. Yemliğe bir şekilde alışacaktır. Dikkati oraya çekin. Gelişmeleri paylaşırsanız sevinirim.
Bu yemden aldım bunu yiyor iyi oldu dal darı yerine bunu kullanıcağım

Ekli dosyalar

• _20180807_221138.JPG
    _20180807_221138.JPG
    2.3 MB · Görüntüleme: 19
Geri