Karadeniz Pet

Kuşum yemi yere döküyor?

Sercan06

Yeni Üye
Ustalar selamın aleyküm 7 aylık dişi bi muhabbet kuşum var 4 aydır bendr aldığımdan beri bütün yemi yemlikten yere döküyor sonra acıkınca yerden yiyor bunu nasıl çözebilirim?

Aynı sorun erkek kuşumdada var kafayı sıyıracağım dün bir koca kap yem koydum hepsini yere attı yemleri bitti gidip yem almam lazım.

Akıllı yemlik kullanın bir de hangi tohumu seçiyor onu Bi tespit edin ayrı kapta verin

salmadan alınan kuş kafeste yem kutusuna alışık olmuyor

Yavrularda ve kızgın dişilerde böyle sıkıntılar yaşadım. Yavrular büyüyünce, dişilerin kızgınlığı geçince veya kuluçka başlayınca sorun kalmadı. Ama tek beslenen kuşlarda alışkanlık kalabiliyor, yemden bazı tohumları bulmak için içini karıştırabiliyor. Yemi, ve yemlikleri değiştirerek deneme yanılma yöntemiyle kendi taktiğini geliştirebilirsin.

Yavrularda ve kızgın dişilerde böyle sıkıntılar yaşadım. Yavrular büyüyünce, dişilerin kızgınlığı geçince veya kuluçka başlayınca sorun kalmadı. Ama tek beslenen kuşlarda alışkanlık kalabiliyor, yemden bazı tohumları bulmak için içini karıştırabiliyor. Yemi, ve yemlikleri değiştirerek deneme yanılma yöntemiyle kendi taktiğini geliştirebilirsin.
Usta bende yanına 2 gün sonra bi erkek almayı düşünüyorum inşallah bu huyundanfa vazgeçer

Geri