Karadeniz Pet

Kuşum yemlikten yem çıkarıp kafesin içine döküyor

mircik12

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar, iyi forumlar... kuşum yemlikten yem çıkarıp kafesin içine döküyor. birkaç defa kafasını yemliğe koyup salladığına şahit oldum ama çoğunlukla yemi ağzına koyup kafese döküyor. bunun sebebi ne olabilir?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bazi kuslar oyun amacli yapabilir. Disiler de kizginlik zamani yemleri dokebilir. Izgarali yemlik kullanabilirsiniz.

Ek olarak ortamda hoşuna gitmeyen bir cisim veya stres buna neden olabilir. Tabi bu hareketi hırsla yapıyorsa. Geçenlerde misafirimiz vardı, ütüyü kuşlardan birinin kafesinin yanına koymuş, ondan sonra yemleri her tarafa saçmış, hem de akıllı yemlikten. Her seferinde temizledim. Ütüyü sonradan farkettim. Ütüyü yanından aldıktan sonra sorun kalmadı :D

Ek olarak ortamda hoşuna gitmeyen bir cisim veya stres buna neden olabilir. Tabi bu hareketi hırsla yapıyorsa. Geçenlerde misafirimiz vardı, ütüyü kuşlardan birinin kafesinin yanına koymuş, ondan sonra yemleri her tarafa saçmış, hem de akıllı yemlikten. Her seferinde temizledim. Ütüyü sonradan farkettim. Ütüyü yanından aldıktan sonra sorun kalmadı :D

köydeki evimize geldik burda yabancılık çektiği için olabilir o zaman[emoji28]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri