Karadeniz Pet

Kuşum zayıf mı

Boncuk27.01

Yeni Üye
IMG_8429.JPG
IMG_8438.JPG
kuşum bi haftadı halsiz hasta bugün biraz daha iyi şükür inşallah iyileşecek inanıyorum.Sizce kuşum çokmu zayıf eger öyleyse ne yapmam gerekir

Mubişiniz hakikaten çok zayıf.. Ne oldu ona. Hemen olmamıştır. Yem yemesi mi kesildi? İshal mi oldu? Çok mu uyuyor bu aralar? Bunları belirtin lütfen.. Hasta bellki. Durumu lütfen açıklayın

Geçen hafta pazar gecesine kadar herşey normaldi beşesi hareketi yemesi falan ama ozartrsi bi durgunluk başladı ve perşembe günü daha bi kötüleşti hemen veterinere gittim ishal değil dedi ateşi var ve çok zayıf dedi antibiyotik başladık.Oda çok zayıf diyince çok üzüldüm ne yapabilirim peki hiç iştahı yok sürekli elden beslemeye çalışıyorum yem yemek istemiyor ama dal darıyı yiyor çok olmasada.Kendini toparlaması için ne yapmam lazım lütfen yardım edin onu kaybetmek istemiyorum.(3 aylık erkek )

İştahı yoksa elle beslemelisin. günde bir iki defa pirinç unundan lapa yapıp içine toz kekik ve bir damla bal katıp şırıngayla beslemelisin.. Bu ona güç verecek. Ayrıca aktardan "Karahindiba
Civanperçemi
Ekinezya
Sinirli ot" al bunları çay yapıp suluğuna sırf bunu kat. Gunluk olacak. Hiç bir zararı yok tamam. Ona iyi bak. Ben yakın zamanda kızımı kaybettim bu bilgileri bilmiyordum ama sen uygula olur mu..

Çok geçmiş olsun durumundan haberdar et lütfen.. O çok tatlı bir mubiş.. Ona iyi bak..

Bilgi için çok teşekkür ederim uygulayacağım.Birde keten tohumu kilo aldırır diye duydum ondanda almayı düşünüyorum.Şırıngayla beslesem benden korkmazmı

Netten elle besleme aparatları var. Şırınganın ucuna hortum falan takılıyor. Lütfen bak şimdiden nete. Dedim ya benim bu bilgilerim yoktu. Kızımı kaybettim sen oğluşunu kaybetme.. Keten tohumu hakkında bilgim yok. Ne dersem yalan olur bu. İlaç için bünyesi de kendisi de çok kuçuk. Bunlar doğal bitkisel şeyler.. Elle beslerken zorlanacaktır ama alışır inş. Yedirmen lazım aç yavrum yazık. Konuş yedirirken inan anlıyorlar çok zekiler.. Yanında yardım edecek biri de olsa fena olmaz sanırım.

Dal darı yiyor Kendi elimden yem yediriyorum bide gün içinde bi kaçkere mama yaptım şimdi ama yemicek onu gibi.Biran öne kilo almasını istiyorum .Acaba kuşlar zayıflıktan ölürmü

Şırıngayla besleemr hangi aşamadan sonra gerekir acaba suan kendi suyunu içiyor halsiz değil çok fazla ama durgun sayılır

Sana söylediğim gıdaları yap yedir. Mama hariç zaman yapar yedirirsin arkadaşım.. Dal darıyı ne kadar yiyor bilmiyorum. Az mı yeteri kadar mı. Aktardan dediğim otları temin et ve içir. Hemen kendine gelip kilo almaz ama sende dediklerimi yedir yazmıştım akşam sanırım. Ona iyi bak lutfen

Bugün temin ediceğim otları uygulayacagım bi daldarıya yakın yiyor günde yeterlimidir bilmiyorum ama

Bence yeterli değildir. Pirinç unu toz kekik bal karışımını yedir. Akşam yazmıştım ya.. Bu ona güç verecektir. Bitkileri de hemen temin et. İçsin o suyu..

Geri