Karadeniz Pet

Kuşum zehirlendi

Tahapd

Yeni Üye
Şuanda dişi için verdiğim ilacın 2. günü ve erkek olan muhabbet kuşum çok sağlam enerjik şımarık bir kuştu bugün sesi çıkmıyor kanatları aşırı derecede titriyor gözler kapalı zehirlendi büyük ihtimalle hemen suyunu değiştim normal su koydum içirmeye çalıştım tepki bile vermedi kapağı açtığım gibi normalde çıkardı kaç dakikdır açık çıkmıyor hareket etmiyor birini iyileştircekken ikisinden olacağım normalde erkek kuşu ayırmam gerekirdi ama başka kafesim olmadığı için mecbur çıkaramamıştım acil yardım eder misiniz suyuna sirke damlattım ağzının içine sokuyorum tepki vermiyor içmiyor

Ne ilacı kullanıyorsunuz? Ne kadar kullanıyorsunuz? Ne için kullanıyorsunuz?

Bir sorun ile karşılaştığınızda hayvanın suyuna yemine yada mamasına ek takviye yapmayın.

Suyunu içme suyu ile değiştirin, yem yemiyor ise Yumurta haşlayıp sarısını ılık su ile seyreltip muhallebi kıvamına gelince şırınga yada çay kaşığı yardımı ile mutlaka yediriniz.

Kuşun durumunu net olarak görebilmemiz adına kafes tabanına tuvalet kağıdı koyup güncel dışkı fotoğraflarını ve kuşun güncel durumunu görebileceğimiz video paylaşırsanız daha sağlıklı yorum yapabiliriz.

Arkadaşlar dişi için suyuna antibiyotik katıyordum erkek olan fazla içince etkisinde kalmış sirkeli su salataıl vs verdim aradan bir süre geçti etkisi geçince düzeldi şükür olsun

Antibiyotik kusa öyle bir etki yapmaz...Üstelik tedavi ederken erkek kusu ayır yazdık niye yapmadınız.

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri