Karadeniz Pet

Kuşum zor nefes alıyor

Sempro

Yeni Üye
Herkese merhabalar arkadaşlar. Muhabbet kuşum çıtır çıtır horluyor gibi nefes alıyor. Nefes alırken ağzını açıyor. Geçenlerde veterinere götürdüm ve film çekimi muayenesi çok abartılı bir fiyat çıktı öğrenci olduğumdan tedavi ettiremedim. Yardımlarınızı bekliyorum.

Veteriner değilim ancak anlatiginiz belirtiler üst solunum yolları hastalığına benziyor. Derhal bı veterinere gidip teşhisin ne olduğunu öğrenin. Eğer solunum yolları hastaligiysa vakit kaybetmeden doksisiklin etken maddeli eczanelerde satılan monodoks 100 mg kapsül tablet alın. Kapsülün içindeki tozu pirinç tanesi kadar çeyrek suluga koyup karıştırın. Sabah öğle ve akşam taze taze hazırlayın aynı karışımı. İlaç suda 8 saatten fazla kalmayacak. Ve ictiginden emin olun. İcmiyorsa ağzına 5-6 damla damlatıp yutmasini sağlayın. Eczanelerde damlalık var 1 TL civarı. Dediğim ilaç 8.5 TL. 5 gun kullanacaksiniz. 5 günün sonu yine eczaneden alcaginiz maflor probiyotigi 3 gün suyuna koyup içmesini sağlayacaksınız. Probiyotik de suda çok kalmasın. Poziitf bakteriler faydasini yitirirler vücut dışında kalınca. Bir de probiyotik sonrası 3 gün supravit ya da polivit damlatabilirsiniz. Bu vitaminler de 10 lira civarı eczanede.gecmis olsun

Geçmiş olsun aynısı benim başıma geldi kuşumu kaybettim:( kısa sürede veterinere götürün inşallah düzelir.

Geri