Karadeniz Pet

Kuşuma aerosol sprey sıktım??

Rosetum

Yeni Üye
İyi akşamlar yarım saat önce kuşum tüy dökme döneminde olduğu için pet shopa uğrayıp bir şey almam gerekir mi diye sordum bir vitaminle biyopet aerosol sprey verdi spreyi 15 cm mesafeden başı dışında üzerine sıkmamı söyledi gelince kuşuma sıktım ama kokusu sinek ilacı gibi olduğu için şüphelenip üzerine baktım ve sıkılan ortamda canlıların bulunmaması gerektiği kuşun olduğu ortama sıkılması gerektiği yazıyor şu an çok endişelendim kuşum bu yüzden bir zarar görür mü? Şimdiden teşekkürler.

Ürünün resmini atsana, çünkü büir sürü biopet spray çeşidi var.

Ben de o ürünü yeni aldım. Kafesteki yemleri ve suluğu çıkartarak, kafese uygulamal gerekiyordu. Umarım bir şey olmaz.

Ürünün resmini atsana, çünkü büir sürü biopet spray çeşidi var.
Merhaba tabii ki ekliyorum hemen
G9bBAV.jpg

Boş alanda kullanılmak için üretilen bir sıpreymiş. Kullandıktan sonra bir saat havalandırın ve kullanırken gözlük maske kullanın yazıyor. Raid'ten daha kuvvetli bir şey yani. Kuş ölmez umarım.

Ürünün kullanılacağı zararlı organizmalar : Kene, Bit, Pire Uygulama

Şekli ve Alanı : 28 metreküp alana uygulama yapılır

Uygulama Dozu : 5 - 6 saniye süreyle yüzey ıslanana kadar püskürtülür.

Uygulama Aralığı : Hayvan Barınaklarında gerekli olduğunda

Kullanma Şekli : Biyopet Aerosol, kedi, köpek ve güvercin barınaklarında , boş kapalı alan uygulamalarında kullanılır. Canlıların ortamda olmamasına dikkat edilmeli, uygulama yapıldıktan sonra uygulama alanının 30 dakika kapalı tutulması ve 1 saat havalandırıldıktan sonra kullanıma açılması uygundur. Uygulama esnasında yiyecek ve su kapları barınakların içinde bulundurulmamalıdır.

Uyarılar : Uygulama esnasında koruyucu gözlük ve maske kullanınız. Arılar için zehirlidir. Balıklara ve sucul organizmalara karşı zehirli olabilir. Çocuklardan, gıda ve hayvan yemlerinden uzak tutunuz. Buhar veya zerrelerini solumayınız. Uygulama ve hazırlık aşamasında hiçbir şey yemeyiniz, içmeyiniz, sigara kullanmayınız.

Tüy dökme döneminde dış parazit spreyi vermeleri ilginç.Gerekli temizlik bakım ve uygun ortam sağlandığında zaten bu tür parazitler olmaz ve boşuna kullanılmış olur.Bence parazit tehdidi yoksa bir daha kullanmayınız ve bu tür spreyleri kullanmadan önce kullanım talimatlarına mutlaka bakılması gerekir.Gelelim yapılması gerekenlere B vitamin bileşenlerini içeren bir vitamin ve kullandığınız yemde iç yulaf yoksa yemine az miktarda katabilirsiniz.İlla sprey tarzı birşeyde olsun derseniz tüy bakım spreyleri var onlar kullanılabilir.Mama da haftada 2-3 kez verirseniz bu dönemi kısa sürede atlatacaktır.
Referans olması açısından şu ürünlere bakabilirsiniz.
http://www.hobipet.com.tr/versele-laga-muta-vit-sivi-tuylenme-vitamin-30-ml-8258
http://www.hobipet.com.tr/versele-laga-jungle-showertuy-bakim-spreyi-500ml

Merhaba, ben de kuşuma aynı spreyden doğrudan sıktım. Sadece kuşuna bundan sonra bir şey oldu mu diye öğrenmek istedim

Merhaba, ben de kuşuma aynı spreyden doğrudan sıktım. Sadece kuşuna bundan sonra bir şey oldu mu diye öğrenmek istedim
bende bundan sıktım kuşuma.Bi süre önce tüy dökülmesi başladı bende bundan şüphelendim. az önce kuşumu yıkadım ve kuruttum şimdide kafesi havalandırıyorum.Acaba sizin kuşunuza zarar geldı mı

bende bundan sıktım kuşuma.Bi süre önce tüy dökülmesi başladı bende bundan şüphelendim. az önce kuşumu yıkadım ve kuruttum şimdide kafesi havalandırıyorum.Acaba sizin kuşunuza zarar geldı mı

Konu çok eski bir konu. Bu tür spreylerin kullanılmasını tavsiye etmiyorum.

Geri