Karadeniz Pet

kuşuma neler oluyor?

Oğulcan

Yeni Üye
merhaba, çok acil yardımınıza ihtiyacım var. dün(19 ekim) sabahtan beri kuşum aşağıda bulunan videodaki hareketi yapıyor ve yem fırlatıyor. forumda araştırdığıma göre kursak mantarı sebebiyle bu hareketi yaptığını öğrendim. bunun ilacı da mikostatinmiş. hemen gidip aldım ve ağızdan şırınga ile verirken zorluk çıkardığı için suyuna 4-5 damla koydum. elimden bir şey gelmedi ve veterinere gitmek için bugünü(20 ekim) bekledim. bugün de aynı hatta daha kötü. şu an da aynı hareketi yapıyor ama bir şey çıkartamıyor. dün yem çıkartıyordu ama şu an bir şey çıkartamıyor sadece o hareketi yapıyor. ve ishal. veterinere gittiğimde bir şey olmadığını(adam resmen geçiştirdi hiç takmadı) söyledi ve biraz toz verdi bunu suyuna karıştırıp. 5-6 gün kullan dedi. ama su da içmiyor ki. ne yapacağımı bilmiyorum yardıma ihtiyacım var. (şehirden uzaktayım ve aracım yok burada 2 tane veteriner var önceden gittiğim bugün kapalıydı başka veterinere gittim) sanki boğazına bir şey takılmışta çıkartmaya çalışıyor gibi bir hali var.

Kuşum yaklaşık 1,5 yaşında ve dişi.

Düzenleme: Her şey 1 gecede oldu, çarşamba günü oldukça enerjikti ve hiçbir sıkıntısı yoktu anlamadım gitti. Şu anda da enerjik kafesine tırmanıyor, sorunsuz uçuyor falan. her zamankinden 1 tık halsiz.

Son düzenleme:
Benim kuşum da da aynı sıkıntı var naptiniz iyilestimi

Veterinerin verdiği ilaçtan çeyrek suluğa mercimek tanesi kadar katın mikostatin de 5 damla damlatın. Suyu mümkünde günde iki kez taze hazırlayın. Her hazırlayacakken 4 saat suluğu çekin susasın. Verir vermez içmesi için. Çünkü mikostatin suda bekledikçe dibe çöküyor.

Benim kuşum da da aynı sıkıntı var naptiniz iyilestimi
Veterinerin verdiği ilacı 2-3 gün kullandım. Sanki iyi gibiydi kusma hareketini yapmıyordu ama dün yine başladı. Dünden beri mikostatin veriyorum hala yapmaya devam ediyor, umarım iyileşir.

Düzenleme: İshali, ilk güne göre oldukça azaldı.

Son düzenleme:
Kafanıza göre ilaç uygulamayın hocam. Veterinerin ilacını 5 gün kullanın beraberinde mikostatin de katın. Mikostatin 7 gün sürecek.

Kafanıza göre ilaç uygulamayın hocam. Veterinerin ilacını 5 gün kullanın beraberinde mikostatin de katın. Mikostatin 7 gün sürecek.
Aynen dediklerinizi yaptım şu an daha iyi gibi, çok ufak ishali var ama hala kusmasa bile o kafa hareketini yapıyor.

Ayrıca karnından sesler geliyor, guruldama desem.. bilemedim aç da kalmıyor hiç. garip bi guruldama sesi çıkartıyor.

Geri