Karadeniz Pet

Kuşumdaki değişimler

Casirblack

Yeni Üye
Merhabalar 3-4 yaşlarında çekoslavak olarak tahmin ettiğim bir kuşa sahibim. Küçük kardeşimin isteği üzerine aldığımız kuşumuzla bugüne kadar çok alakadar olmamıştım fakat bu sıralar kendisini evcilleştirme yolunda bir şeyler denemeye başladım. Düne kadar her şey gayet yolunda ilerliyordu. Kafesin içinde elime alıştırdım ve besledim. Daha sonra da kendisi kafes dışına çıktı ve neredeyse 1 saat kadar oynadık. Bu sabahtan itibaren kendisinde bazı değişimler gözlemlemeye başladım. Kendisi elimi kanatacak kadar çok ısırmaya başladı ve elime yem kusuyor. Hala elimden biraz çekiniyor ve kafesin içinde elini kendisine yaklaştırdığımda neredeyse ayaklarına kadar eğiliyor. Ayrıca karanlıkta yalnızca tv ışığı varken gayet normal davransa da sarı bir ışığım var ve onu açtığımda kendisi yer yer baygın bakıyor hatta göz kırpıştırıp kapatıyor. Cere renginden kuşumun cinsiyetini belirleyemedim yardımcı olanlara şimdiden çok teşekkür ediyorum hayırlı günler.

Kuşun fotoğrafını atar mısınız bu dediklerinize göre erkek olması muhtemel diye düşünüyorum.
Esasında fotoğraf da koymuştum fakat kayboldu galiba :D
IMG-20201211-WA0008.jpeg
IMG-20201211-WA0008.jpeg

kuş tüyde olduğundan olabilir.kuş size kur yaptığı için kusuyor

kızgınlaşınca ceresi lacivert olur.tüydeysede kafasında siyah tüy tüpçüğü olur

Geri