Karadeniz Pet

Kuşumdaki durgunluk ?

cinefil

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar. 7 aylık dişi kuşum son üç dört gündür durgun.. kızgınlıktan daha yeni çıktı. Ceresindeki kahrevengilik geçti. Durgunluğu normal mi anormal mi bilemedim. Kabarıklık halsizlik yok, dışkısı normal.. Yemesi içmesi normal.. Sadece nesesinde bir azalma var. Ordan oraya uçan orayı burayı dağıtan bir şey yerken üstümüzden inmeyen kuş gitti yerine daha durgun bi kuş geldi sanki.. tabiri caiz ise daha cool takılan bir kuş geldi. Eşime daha düşkün onu gördüğünde kafasını sallıyordu sevine sevine eşimin yanına geliyordu. Şimdi ona da soğuk davranıyor. Eşim geçenlerde kuş biraz ortalığı pislettigi için oyuncağını sinirle masaya vurmuştu. Kuş da yakınindaydi. Kuşun kendisine yapıldığı zannedip kusmesinden endişeleniyorum. Yine korkmuyor, yanımıza geliyor oynuyor falan ama eski neşesi yok.
Bir yıldır muhabbet kuşu alemindeyim. Daha tecrübeli arkadaşlar bu durumun sebebi olacak şeyler nelerdir? Büyüdugu için mi, kızgınlıktan çıktığı için mi yoksa eşimin davranışıni yanlis anlayıp mi etkilendi bilemedim.. Yardımcı olursanız sevinirim

BU LİNK te davranışlar bölümünü okursanız daha iyi olur sebebi o davranış olabilir ama başka etkenlerde olabilir bunu kimse bilemez malesef.

Herhangi bir sebepten olabilir, aç olabilir, ezilmiş olabilir, herhangi bir hastalık olabilir bu durumda birşey söyleyebilmek için müneccim olmak lazım.

Anormal bir belirti varsa yazın ona göre bakalım.
Mamayı düzenli verdim ama anne kıskanıyor olabilir mi dışarı çıkmak istiyordu

Yuvayı twmizlemistim içine talas koydum ondan olabilir mi

Diğer yavruyu ne zaman almalıyım ona da birşey olmasını istemiyorum

Evet yakınlarda bi tüy değişimi yaşamıştı galiba.. ben onu unutmuştum sebep bu da olabilir. Teşekkürler
Kusunuz yavruluktan cıkıyor o yöndende düşünün...Büyüdükçe degisip yeni huylar edindiğini zaten gözlemleyeceksiniz...

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sağolun şimdi ki yavru bu
Bu dan sonra ki aşamayı anlatır mısınız
Kusunuza her gün aksama dogru kursak kontrolu yapmalısınız...Bazen poposuna dıskı yapısıp tıkayabiliyor...Sonra kusun ölümüne sebebiyet veriyor...Ben bakardım sizde poposuna her gün bakabilirsiniz...Birde temizlik...Baska birşey var ise aklıma geldikce yazarım...

Kusunuza her gün aksama dogru kursak kontrolu yapmalısınız...Bazen poposuna dıskı yapısıp tıkayabiliyor...Sonra kusun ölümüne sebebiyet veriyor...Ben bakardım sizde poposuna her gün bakabilirsiniz...Birde temizlik...Baska birşey var ise aklıma geldikce yazarım...

Sabah elime dışkısını yapmıştı kati