Karadeniz Pet

Kuşumu 3 aylık aldm

rmzn1

Yeni Üye
Kuşumu 3 aylıkken aldm ve 1 aylık zaman geçti erkek türü rainbow galiba ve konuşmuyor sadece ötüyor normalmi
IMG_20191116_155751.jpg

Kuşunuz erkek.
M.Kuslarının türleri hakkında bilgim yok.
Ötmesi normal konuşması içinde hergün ilgi gösterin 30-40dk kuşla konusun hangi kelimeyi oğretmek istiyosanız tekrar edin.

Ben 1.5-2 aylık dişi kuşuma YouTube'tan Muhabbet Kuşu Konuşma Eğitim Seti'nden videolar dinletiyorum günde 1-2 defa orta düzey ses seviyesiyle konuşturma işi sabır işi biraz, çok ilgi gerekir :) Ve bir sürü kelime değil tek bir kelime ile başlayın onu öğrenince başka bir kelimeye geçin.

Her fırsatta ayni kelime uzerine calismak gerek ilgi gostermek gerek ne kadar cok tekrar ilgi gosterirseniz istediginizi elde etmeniz kolay olur Maşallah diyelim

Maşallah elinize alışmış çokta tatlı zamanla konuşur. Tvye yakın duruyorsa ordan bikaç kelimeyi ezberler buda biraz zaman alır. Günde 2-3 defa elinize alıp cicikuş diyerek sürekli ona seslenin. Ağzınıza karşı yaklaşmak isteyecektir. İyice yaklaştırıp cicikuş cicikuş diye sürekli tekrar edin kısa zamanda cicikuş diyecektir. Daha sonra başka kelimeye geçersiniz. Uzaktanda ıslık çalın alışsın güzel ıslık çalarlar. Ve ileride ıslık çaldığınızda direk yanınıza gelir başka odada olsanız bile.
Anlattıklarımı bizzat yapmış ve sonuç almış olduğum için yazdım. İyi hobiler.

Geri