Karadeniz Pet

Kuşumu aspura nasıl alıştırırım?

s0gukolum

Yeni Üye
Merhaba,

Benim kuşum aspur yemiyor hiç. Karışık yemim var ağırlıklı olarak aspur,japon darısı, ak darı var. japon darısı ve akdarıyları yiyor bitiriyor hepsini. Kabukları hep üflüyorum en sona hep aspur kalıyor . Onları hiç yemiyor. Bazen kabuklarını soyuyor içini yemliğe bırakıyor. Çok nadirde içini kırıyor . Akdarı yer gibi yemiyor yani kursağa gitmiyor aspur. Ben ondanda faydalanmasını istiyorum ama bi alışmadı.

Neler yapabilirim aspura alışması için?

Yine yemliğinde en son aspur kaldı ama yemiyor ya ne yaptıysam. Japon darısını acayip seviyor, yemlikte ilk önce onu bitiriyor sonra akdarı ve kızıl darı. Aspuru ellemiyor.

Aspur muhabbet kuşlarının çok tercih ettiği yemlerdendir halbuki! Besleyiciliğide yüksektir. Dilerseniz yemliğine sadece aspur koyup bi kaç gün gözlemleyebilirsiniz. Çabuk alışacaktır.

Aspur muhabbet kuşlarının çok tercih ettiği yemlerdendir halbuki! Besleyiciliğide yüksektir. Dilerseniz yemliğine sadece aspur koyup bi kaç gün gözlemleyebilirsiniz. Çabuk alışacaktır.
Evet hocam ondanda faydalansın istiyorum ama düzgünce yediğini görmedim. 1 gündür yemliğinde aspur ağırlıklı yem var. Yinede yemiyor hocam. Hep içini görüyorum aspurun kabukları kırıp bırakıyor. Dediğiniz gibi yapsam 2-3 gün aç kalır valla ondan korkuyorum :D

Sıkıntı olmaz. Bazen bazı kuşlar seçici davranıp sadece tek bir yeme yönelebiliyor ama aspuru tek verdiğiniz zaman zamanla tüketmeyi öğrenecektir. Verip 2-3 gün takipte kalın giderek daha fazla tüketmeye başlayacaktır. Sadece aspur verebilirsiniz.

Geri