Karadeniz Pet

Kuşumu dinlendirmek istiyorum

Reyhan91

Meraklı Üye
Merhabalar, benim dişi muhabbet kuşum çok yumurtladı ve hiç çiftleşmedikleri için yavru olmadı. Şimdi kuşumu dinlendirmek istiyorum biraz zayıfladı çünkü. Fakat karnı şiş hala yumurta var ve sürekli olarak yumurtluyor, yuvalığı çıkarsam yumurtlama kesilir mi? Veteriner yuvalığı gördükçe yumurtlar iç güdüsel olarak demişti, yuvalığı çıkarırsam içindeki yumurtalar gelişmeden kalır mı bi zarar görür mü? Lütfen yardım edin

Yuvalığı çıkartın.
Yumurtayı yere bırakır içinde kalmaz.
Bendr dinlendirmek istiyorum. Çunku 5.kuluckasini tamamladi hic dinlenmeden ve gecen gun bir baktim 2 yavrusu yeme dusmedigi halde 6.kuluckasinin ilk yumurtasini yapmisti. Aldim uzerine yatmadan attim cope. Dun erkek kusla tekrar ciftlestiler ve bugun 2.yumurtayi yapacak. Onuda alip atacagim.ama disiyinayirsam erkekden 2 yavrusu yeme daha dusmedi. Erkek bakar mi? Ne yapmaliyim.sizce

Bendr dinlendirmek istiyorum. Çunku 5.kuluckasini tamamladi hic dinlenmeden ve gecen gun bir baktim 2 yavrusu yeme dusmedigi halde 6.kuluckasinin ilk yumurtasini yapmisti. Aldim uzerine yatmadan attim cope. Dun erkek kusla tekrar ciftlestiler ve bugun 2.yumurtayi yapacak. Onuda alip atacagim.ama disiyinayirsam erkekden 2 yavrusu yeme daha dusmedi. Erkek bakar mi? Ne yapmaliyim.sizce
Erkeğin deneyiminie şahit olduysanız besler. Eğer bilmiyorsanız bir deneyin derim. 6 kuluçka cidden çok zararlı olabilir kuşunuz için bir an önce sonlandırıp iyi bir besiye çekmeniz lazım.

Erkeğin deneyiminie şahit olduysanız besler. Eğer bilmiyorsanız bir deneyin derim. 6 kuluçka cidden çok zararlı olabilir kuşunuz için bir an önce sonlandırıp iyi bir besiye çekmeniz lazım.
Besi derken? Tek başına bakmıyor erkek ama yumuetladikça yumurtadini altindan aliyorum. Dun 2.yum7rtlamisti aldim uzerinde yatmadan. Yavrular yeme dusunce hemen ayiracagim. Hergun taze mama verio, haftada 2 kere vitaminlu su veriyoruz. Ama baska besi derken ne yapmaliyiz

Besi derken demek istediğim şu.
Kuluçkayı sonlandırdıktan sonra farklı farklı tohumlar farklı farklı vitaminler vermeniz.