Karadeniz Pet

kuşumu elime nasıl alıştırabilirim

sezin_

Paylaşımcı Üye
herkese merhaba
kuşlarımı elime nasıl alıştırabilirim?
Dişi olan sürekli ısırıyor ben de elime almak istediğim için kolum hırkanın içindeyken sokuyorum. Hiç korkmadan elime geliyor ama saldırmak için. Erkek olan nötr hiç ısırmaz ama gelmez de. Vakit geçirip ilgileniyorum elimden mama sebze meyve de yedirdim ama sonuç vermedi. bunlar dışında ne yapabilirim

şimdiden teşekkür ederim
Screenshot_2020-12-01-00-40-48-839_com.snapchat.android.jpg

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-12-01-00-41-07-528_com.snapchat.android.jpg
    Screenshot_2020-12-01-00-41-07-528_com.snapchat.android.jpg
    669.4 KB · Görüntüleme: 7
Ben bu konuda alıştırmak için bir kaç gün çok uğraştım ellerimi parçaladı hep çekmedim elimi hiç ısırma. Isırma sebebi kendini koruma ve sizi korkutmaya çalışmasından. Dayanabildiginiz kaşar elinizi içeride tutun bunu sık sık tekrar edin en sonunda ona zarar vermediğinizi anlayıp elinize gelmeye başlayacak ama dediğim gibi elinizi bu süreçte ciddi zarar veriyo. Birde hırka ile kolunuzu uzatmayın onu daha çok tehlike olarak görüyorlar

benimde öyle bir kuşum var şu anda kafesinde tabii :D bence (benim düşüncem) deryatınki ile aynı sürekli olmama şartıyla (çünkü bıktım artık pöff diye ısırmaya başlayabilirler) benimkinde öyle olmuştu ilk başta sevmeme izin veriyordum ama 7/24 yapınca ısırmaya başladı size önerim sokun elinizi ama fazla abartmayın elinize alışırsa bu büyük bir başlangıçtır.

ama istersenizde avucunuza darı yem vs. yemek alın kuşunuz için elinizden yiyebilir.

Eğitim için öyle özel taktiklere filan gerek yok sadece ne yaparsanız yapın elinizle yapın. Atıyorum dışarıya çıktıklarında ne olursa olsun elinizle sokun geri kafeslerine. Yada çıkarırken. Ben özel bir yöntem uygulamadım sadece kuşlarla ilgilenmek onların alışmasını sağlıyor. Zaten size bir kere güvendiler mi hep güveniyorlar.

Ben bu konuda alıştırmak için bir kaç gün çok uğraştım ellerimi parçaladı hep çekmedim elimi hiç ısırma. Isırma sebebi kendini koruma ve sizi korkutmaya çalışmasından. Dayanabildiginiz kaşar elinizi içeride tutun bunu sık sık tekrar edin en sonunda ona zarar vermediğinizi anlayıp elinize gelmeye başlayacak ama dediğim gibi elinizi bu süreçte ciddi zarar veriyo. Birde hırka ile kolunuzu uzatmayın onu daha çok tehlike olarak görüyorlar
anladım çok sağ olun. Ellerimi şişirdi hep gerçekten bu kadar güçlü ısırabildiklerine şaşıyorum 😁

benimde öyle bir kuşum var şu anda kafesinde tabii :D bence (benim düşüncem) deryatınki ile aynı sürekli olmama şartıyla (çünkü bıktım artık pöff diye ısırmaya başlayabilirler) benimkinde öyle olmuştu ilk başta sevmeme izin veriyordum ama 7/24 yapınca ısırmaya başladı size önerim sokun elinizi ama fazla abartmayın elinize alışırsa bu büyük bir başlangıçtır.
elimi gördüğü an ısırmak için atlıyor zaten direkt 😄 ama gerçekten bayağı acıtıyorlar. umarım alışır ama hiç ümidim yok :(

Eğitim için öyle özel taktiklere filan gerek yok sadece ne yaparsanız yapın elinizle yapın. Atıyorum dışarıya çıktıklarında ne olursa olsun elinizle sokun geri kafeslerine. Yada çıkarırken. Ben özel bir yöntem uygulamadım sadece kuşlarla ilgilenmek onların alışmasını sağlıyor. Zaten size bir kere güvendiler mi hep güveniyorlar.
dışarı çıkaramıyorum şu an çiftleşme döneminde oldukları için ama çıktıkları zaman elimi yaklaştırdığım an kaçıyorlar.Bu ısırma sorunu zaten bir tek dişide var. Hatta bir kere saldığımda uzun zamandır çıkmadığı için heyecan yapıp çarpmıştı etrafa, çaresizlikten olacak ki elime sakince gelmişti ısırmadan 😄

dışarı çıkaramıyorum şu an çiftleşme döneminde oldukları için ama çıktıkları zaman elimi yaklaştırdığım an kaçıyorlar.Bu ısırma sorunu zaten bir tek dişide var. Hatta bir kere saldığımda uzun zamandır çıkmadığı için heyecan yapıp çarpmıştı etrafa, çaresizlikten olacak ki elime sakince gelmişti ısırmadan 😄
kuşların kaç aylık?

kuşları kaç aylıkken aldınız onu sormuştumda cevap vermediniz bende meşgul olduğunuzu düşündüm
kusura bakmayın. kuşları aldığımda 6 aylıklardı. taa o gün birbirlerine kur yapıyorlardı ama hala bir çiftleşme yok😒 birkaç kez gördüm hatta emin olmuştum ama demekki yapamamışlar 😄

kusura bakmayın. kuşları aldığımda 6 aylıklardı. taa o gün birbirlerine kur yapıyorlardı ama hala bir çiftleşme yok😒 birkaç kez gördüm hatta emin olmuştum ama demekki yapamamışlar 😄
1.eğer çift lerse thewildpanthalp in dediği gibi size alışmaları zordur benim önerim şu:
ya üretim yaptığınız kuşların yavrularına maalesef elinizi alıştırmaya çalışacaksınız :D veya daha çok ilgilenip (erkeği) elinize alıştırmanız lazım peki neden erkek? şöyle dişi kuşlar daha çok kuşlar ile ilgilenip size ilgi vermeyebilirler o yüzden erkek

2. ama yok efendim üretim ile alıştırmayı aynı anda yaparım diyorsanız 2-3 aylık bir kuş alabilirsiniz (bizim kuş 1.5 aylıktı 2 aylık oldu ve omuza,başa geliyor)

Geri