Karadeniz Pet

Kuşumu kafesine nasıl alıştırabilirim

Tuğçe Güngör

Meraklı Üye
kuşumu ilk aldığımda çok ürkekti,korkuyordu onla ilgilendim kendini yalnız hissetmesin diye her gün saldım sabah 9 dan akşam 10 a kadar full salınıktı ama şuan dışarı çok alışmış durumda 1 aydır böyle yem su içmeyr kafesine girmiyor hep elimde yediriyorum bu benim için zor oluyor artık kuşumu nasıl tekrar kafesinden yemeğe içmeye alıştırabilirim yardım eder misiniz

Ona ilgisini çekebileceği oyuncaklar alabilirsiniz kafesin içinde onunla oynayarak zaman geçirebilir.Mesela ben Haydara zilli bir anahtarlıktan oyuncak yaptım çan şeklinde ona vurdukça ses çıkarıyor ve bu onu seviyor.Oyuncak nerdeyse Haydar orada :)

Ona ilgisini çekebileceği oyuncaklar alabilirsiniz kafesin içinde onunla oynayarak zaman geçirebilir.Mesela ben Haydara zilli bir anahtarlıktan oyuncak yaptım çan şeklinde ona vurdukça ses çıkarıyor ve bu onu seviyor.Oyuncak nerdeyse Haydar orada :)
Oyuncağa bağlı olunca da eş falan beğenmiyorlar diyolar bir de kafesinde var oyuncağı halkası falan çok alıştığı için dışarıya kafeste durmak istemiyor

Geri