Karadeniz Pet

Kuşumu kendime alıştıramadım. Dışarı çıktığı an başka yere uçuyor.

Beyzer2915

Yeni Üye
İyi günler.

Kuşumu alalı 4 ay oldu. Henüz konuşmuyor. Benim sesimi taklit etmeye başladı yavaş yavaş.

Elime alışık. Ama kafesten çıkardıktan sonra direk lambanın üzerine uçuyor. Çağırdığımız zaman gelmiyor. Eğer biz almazsak bütün gün orada duruyor.

Sadece yem yemeye kafesine giriyor. Karnını doyurup geri yukarı çıkıyor.

Acaba halen güvensizliğimi var anlayamadım. Lambanın üzerinden bana gelmesini sağlamam için yapmam gereken bir şey var mı?

İyi günler.

Kuşumu alalı 4 ay oldu. Henüz konuşmuyor. Benim sesimi taklit etmeye başladı yavaş yavaş.

Elime alışık. Ama kafesten çıkardıktan sonra direk lambanın üzerine uçuyor. Çağırdığımız zaman gelmiyor. Eğer biz almazsak bütün gün orada duruyor.

Sadece yem yemeye kafesine giriyor. Karnını doyurup geri yukarı çıkıyor.

Acaba halen güvensizliğimi var anlayamadım. Lambanın üzerinden bana gelmesini sağlamam için yapmam gereken bir şey var mı?
aynı durum var bende de. galiba yüksek yerleri seviyorlar genel olarak. çünkü benimkiler de sürekli avizedeydiler ilk aldığımızda lambaya bisey baglayabilirsiniz. yani korkup gelmemeleri için. bizimkilerin Aviziye çıkma sorunu hafifledi artık nadiren çıkıyorlar

yetişebiliyorsanız tabureyle falan sürekli alın ordan bir süre sonra pes edecektir ama sabırlı olmanız gerek eğer yetişemezseniz bir cisimle korkutabilirsiniz şşşşttt diyerek bir süre sonra şşştttt dediğinizde oradan kaçacaktır.

Yeşil sebzeleri çok severler, size tavsiyem elinize maydonoz alıp ona gösterin bu şekilde parmağınıza konmaya başlayacaktır. Yakın mesafeden gösterirseniz daha rahat gelir. Bazı kuşların karakteristik yapısı farklı oluyor ele gelmiyor, kendini sevdirmiyor.