Karadeniz Pet

Kuşumu kurutma makinesi ile kuruladım birşey olurmu?

QuanteX

Yeni Üye
Merhabalar, kuşuma banyo yapması için bir kaba ufak miktarda su koydum ve kendisi girip banyo yaptı ama videolardakinden çok farklı şekilde şelale altında durmuş gibi ıslandı bende panikledim ve hemen havluya sardım 1-2 dakika havluyla kuruladım tüyleri hala ıslaktı hemen kurutma makinesiyle bir cahillik yaparak 1-3 dakika kuruladım (sıcak hava ile) çok yaklaştırmadan uzaktan tuttum sonrasında kurutma makinesi zarar verirmi diye araştırırken kuşların bu yüzden öldüğünü gördüm şuanda kuşum çok sağlıklı ve yerinde durmak istemiyor kafese koydum ve odamdaki ufoyu ortamı ısıtmak için çalıştırdım en düşük ayarda kuşa 1.5 Metre uzaklıkta duruyor elimde kontrol ettim kuşa zarar vermeyecek şekilde ısıtma sağlıyor. (Kuş kafeste.) Sizce bir sorun olurmu?

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-05-19 at 21.02.56.jpeg
    WhatsApp Image 2021-05-19 at 21.02.56.jpeg
    413.1 KB · Görüntüleme: 32
  • WhatsApp Image 2021-05-19 at 21.02.56 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2021-05-19 at 21.02.56 (1).jpeg
    436.3 KB · Görüntüleme: 29
Havalar çok soğuk değil kendi halinde kuruyacaktır.Ve maalesef fön makinesi hatasını bende bir kere yaptım..İnşallah sağlıkla devam edecektir.

Türkiye'nin hangi şehrinde yaşadığınızı bilmiyorum ve bulunduğunuz yerdeki hava sıcaklığı hakkında hiç bir fikrim yok. Keşke saç kurutma makinesi kullanmadan araştırsaydınız. Isıtıcıyı yakın yere koymayın. En az 2 metre uzağa koyun. Ortam sıcaklığı 25 derece ve üzerinde ise ne kadar ıslak olurlarsa olsunlar kendileri kururlar...... Yıkarken mutlaka öğle saatlerinde yıkayın.😉

Bende bugün hava sıcaklığı yüzünden Sultan papağanlarımı fıs fıs ile güzel ıslayarak yıkadım. Yıkanmayı çok seviyorlar. İkide tüylerini top gibi kabartıp üzerlerine su sıkmamı bekliyorlar. Su sıkmadığım zamanlarda kafalarıyla sıkmam için hareket yapıyorlar. 😂😂 Sucuk gibi ıslanınca bir köşeye çekiliyorlar ve gözlerini kapatıp kurumayı bekliyorlar.

Merhabalar, cevaplarınız için teşekkür ederim kuşum saatler sonrasında gayet sağlıklı ve şuanda her zaman olduğu gibi yoruldu ve uyuyor. Silivri/İstanbul'da yaşıyorum. Hava ortalama 25 ila 27 derece arasında akşam saatlerinde yıkadım ve sıcaklık 20 derece civarındaydı. @Kirke kuşunuz sağlıklımı şuanda? Teşekkürler...

Merhabalar, cevaplarınız için teşekkür ederim kuşum saatler sonrasında gayet sağlıklı ve şuanda her zaman olduğu gibi yoruldu ve uyuyor. Silivri/İstanbul'da yaşıyorum. Hava ortalama 25 ila 27 derece arasında akşam saatlerinde yıkadım ve sıcaklık 20 derece civarındaydı. @Kirke kuşunuz sağlıklımı şuanda? Teşekkürler...
Evet oldukça maşallah 🧿

Hava akımı kuşlara kötü etki edecektir. Ufo olsun, petek olsun hiçbir şekilde bunlar kullanılmamalı duştan sonra. Düzgün bir hava sıcaklığında ve sabit bir ısıda yaptırılmalı duşlar ki sonra da rahatça kurusunlar.
Hocam şimdi uyuyor sabah anlayacağız önlem olarak 2 haftada bir verdiğim vitamini bugün tekrar verecektim tamda üzerine geldi umarım birşey olmaz.

Silivri'de iseniz kurutma makinasın ve ısıtıcıya hiç gerek yok . Öğlen 12 veya 1 gibi yıkayın. Güneş gören bir oda da dursun kuş kendi kendine kurur.
Akşam üzeri yıkamayın kuşu, ertesi gün öğlen yıkarsınız.

Papağanımın en kral yaşamı yaşamasını istiyorum oda benim gibi bir canlı olduğu için fiyat önemli olmaksızın herşeyi alırım nolur nolmaz. :)
fiyat açısından değil de yapaylık açısından söylemiş olabilir : )

yıkandıktan sonra sıçana benziyorlar :d neyseki kuruduktan sonra pasparlak oluyorlar

Bugün papağanım yine çok hareketliydi ama dışkısı ishal olmuş.