Karadeniz Pet

Kuşumu Perdeden Nasıl Uzak Tutabilirim?

• Konbuyu başlatan Üye silindi 33476
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 33476

Guest
Merhaba, kuşum ilk 3 gün oyun parkı, sonraki 3 gün yatağın başını sahiplendi bugünde perdelerin en üzerinden inmek bilmiyor. Kornij ile perdenin arasına giriyor ve girdiği yer çok dar sıkışıp kalacağından korkuyorum. Ne yapmamı önerirsiniz?

Tünek ile belki 30 defa aldım yine aynı yere gidiyor sürekli olarak. :/

Büyük ihtimal kendini yüksekte güvende hissediyordur. Kafesi hep yüksekte olsun ve sürekli onunla nazikçe konuşup elinize alıştırın. Elinizde yem ya da çok az miktarda maydanoz sapı yedirin. Bu sırada sürekli konuşun onunla.
Size ve elinize alıştıktan sonra perde alışkanlığını biraz olsun bırakır.

Büyük ihtimal kendini yüksekte güvende hissediyordur. Kafesi hep yüksekte olsun ve sürekli onunla nazikçe konuşup elinize alıştırın. Elinizde yem ya da çok az miktarda maydanoz sapı yedirin. Bu sırada sürekli konuşun onunla.
Size ve elinize alıştıktan sonra perde alışkanlığını biraz olsun bırakır.

Elime ilk günden itibaren alışkın tüm gün omzumda neredeyse. Sadece kafes dışında durmak için yerleri farklı faklı seçiyor.

Merhaba, kuşum ilk 3 gün oyun parkı, sonraki 3 gün yatağın başını sahiplendi bugünde perdelerin en üzerinden inmek bilmiyor. Kornij ile perdenin arasına giriyor ve girdiği yer çok dar sıkışıp kalacağından korkuyorum. Ne yapmamı önerirsiniz?

Bizim sıpa da perde ile duvar arasına girip kornişi yalamayı seviyor : ) sıkışıp kalmaması için perdeyi duvardan uzak olan bölüme asarsanız sıkıntı kalmaz. Şu tavandaki kabartmayı kemirmemesine dikkat edin, ciddi sıkıntılara sebebiyet veriyor

önüne dünyalarıda koysan kuşlar yüksekte durmayı severler oraya erişmesini istemiyorsan başka odada salacaksın.

Geri