Karadeniz Pet

Kuşumun çıkardığı garip sesler neyin işareti ? ( video )

Hakan24

Meraklı Üye
Ustalarım , kuşum 3 aylık . 1 aydır bu sesleri çıkarıp kafayı böyle oynatıyor. Aviastım kullandım geçmedi. Ne olduğunu anlamadım ? Bu kuşun nesi var ? Ne yapmalı ?

Burun deliklerine bi bakin tikanmis yada sümüksü bi sivi olabilir. hapsirma gibi geldi bana.

Hapşırma sesi olduğunu sanmıyorum. Üst üste yapıyor. Farklı birşey olmalı. Üretici arkadaşlar yardımcı olabilir mi ?

Bence bir hastalık bu ama profesyonel arkadaşlar anlar diye tahmin ediyorum. Levent Acar bey , Ayhan Otçuoğlu bey , Kahraman bey ... inşallah mesajımı görürler. Nedir bu hastalık böyle ?

Kardeşim pek anlamam ama yogun bir koku varsa bazen alerji gibi bisey olmus olabilir mesela sigara parfüm gibi veya bunun gibi biseyler ama benimkisi sadece tahmin

Mutlaka iyi bir veterinere götürün arkadaşımın kuşu buna benzer sesler çıkarıyordu veteriner astım dedi ona göre suyuna karıştırması için ilaç verdi inşallah aynı şey değildir ama önlemi almak iyidir.

Sürekli yapıyorsa bi sorun var demek veterinere götürün benimkide genelde mama yedikten sonra herhalde burunlarına kaçıyor hapşırma yapıyor sizde de olabilir

Benimkilerde ayda bir buna benzer davranışlar yapıyor, ben hava değişimlerine bağlıyorum bi gün hava güneşli bi gün yağmurlu olunca biz bile ister istemez usutebiliyoruz onlar içinde bu olabilemez mi ?? Yanlış anlaşılmasın benim sadece bi fikrim bu tabi yinede bi veteriner gözetimi iyi olurdu, hayırlısıyla bi sorunu atlatırsinız

Anlamayan arkadaşlar neden cevap yazıyor ? Bilen varsa yardımcı olabilir.

Kuşunuzda herhangibir sıkıntı yok akıntısı var insanlarda burundan çekip ağzına sıvı gelirya bu kuştada aynısı var ama alerjikmidir nedendir onu bilemedim görünüşünde üşütme belirtisi falan görmedim
Fark ettiyseniz sesi çıkardıktan sonra gaga açıp kapatıyor buda ağzına gelen burun akıntısından kaynaklanıyor böyle bir kuşum varsı ama üşütmeden kaynıklı yapıyordu sizinkini bilemedim
İsterseniz bir veterinere gösterin
İyi günler

samatyalı hobi amaçlı üretici

Çok mantıklı. Biraz araştırdım. Teramicyne adlı bir anitiniyok var. Kullansam faydalı olur mu ? Yardımcı olabilecek var mı aramızda ?

Geri