Karadeniz Pet

Kuşumun ölmesini istemiyorum yardımcı olur musunuz?

• Konbuyu başlatan Üye silindi 35352
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 35352

Guest
3 gün önce kuşumun ishali ile başladı olay. Sarı sıvı dışkısı vardı. Bütün gün uyudu o gün. Sonrada yem yememeye başladı neredeyse hiç yemiyor 2 gündür. Yem yedigi zaman kafasini cirpiyor. Su iciyor ama zar zor deydigi an kafasini cirpiyor. Suan 2 gundur butun gun uyuyor sadece. Suyuna flagyl anti bakteriyel surup koydum 5 damla. Ama hastaliktan emin degilim. Kursak hastaligindan falan supheleniyorum. Lutfen yardim eder misiniz? Hic kendini elletmiyor bide. 6 aydir bizimle kus disi. Kafeste tas, su ve kabuklu yem var. @Levent ACAR abi sende bakar misin lutfen.

3 gün önce kuşumun ishali ile başladı olay. Sarı sıvı dışkısı vardı. Bütün gün uyudu o gün. Sonrada yem yememeye başladı neredeyse hiç yemiyor 2 gündür. Yem yedigi zaman kafasini cirpiyor. Su iciyor ama zar zor deydigi an kafasini cirpiyor. Suan 2 gundur butun gun uyuyor sadece. Suyuna flagyl anti bakteriyel surup koydum 5 damla. Ama hastaliktan emin degilim. Kursak hastaligindan falan supheleniyorum. Lutfen yardim eder misiniz? Hic kendini elletmiyor bide. 6 aydir bizimle kus disi. Kafeste tas, su ve kabuklu yem var. @Levent ACAR abi sende bakar misin lutfen.
Dosyalar burda: Aynasida boyle surekli agzini surtuyor buraya...

Ekli dosyalar

• IMG_20210414_123850.jpg
    IMG_20210414_123850.jpg
    633 KB · Görüntüleme: 74
  • IMG_20210414_123956.jpg
    IMG_20210414_123956.jpg
    765.9 KB · Görüntüleme: 64
Kuşum bu:

Ekli dosyalar

• IMG_20210414_124605.jpg
    IMG_20210414_124605.jpg
    655.1 KB · Görüntüleme: 66
@Levent ACAR abi kursak sorunu buyuk ihtimal hayvan yedigini ictigini cikariyor nasil bir tedavi izlemeliyim veteriner imkanim yok

@Levent ACAR abi yeni bir belirti daha geldi sürekli kusma hereketi yapıyor baya zorluyor kendini ve çırpınıyor. Flagyl başladım bugün durum böyle.

Aynayı kesinlikle çıkarmalısınız! Ayna kuşlar için cok zararlı özelliklede şuan. Hastalıklara davetiye cıkarıyor. Geçmiş olsun bilgisi olan arkadaslar yardımcı olacaktır.

Tüm belirtileri yazıyorum toptan: Kusma hareketi ama hiç yem yemediği için kusmuk yok, dışkı yapar gibi yapıyor dışkı yok, uyuyor hep arada hareketleniyor sadece, su içtiği zaman direk kafasini cirpip gagasini heryere surtuyor cok nadir iciyor zaten onuda cikariyor, yem yemek zaten yok bakiyorum yemlik hep ayni kabuk falan yok. Flagyl başladım suluğa 5 damla dün. Dışkı fotosunu atıcam:

Ekli dosyalar

• IMG_20210415_121322.jpg
    IMG_20210415_121322.jpg
    429.1 KB · Görüntüleme: 35
  • IMG_20210415_121257.jpg
    IMG_20210415_121257.jpg
    438.4 KB · Görüntüleme: 36
Kuşta koksidiyoz mevcut. Koksidiyoz tedavisine başlayın, eczaneden suplamezatine alıp tam dolu suluğa 6-7 damla kullanın, suyu günlük tazaleyip 5 gün devam edin dışkı tamamı ile düzelirse ilacı kesin, henüz tam düzelmez ise 7 güne tamamlayın ardından 3 gün probiyotik takviyesi yapın.
abi kuşuma demin 1 damla ilaç vereyim dedim hepsini kustu nerdeyse sürekli kusma hareketi yapıyor.

Kuşta koksidiyoz mevcut. Koksidiyoz tedavisine başlayın, eczaneden suplamezatine alıp tam dolu suluğa 6-7 damla kullanın, suyu günlük tazaleyip 5 gün devam edin dışkı tamamı ile düzelirse ilacı kesin, henüz tam düzelmez ise 7 güne tamamlayın ardından 3 gün probiyotik takviyesi yapın.
abi kusma hereketi neden yem ve suyu görünce bile bu hareketi yapıyor yiyip içmiyor hiç

Kuşun dışkıları yapıldığı gibi siyah renkte mi? Rahatsızlığı sebebi ile kusma öğürme hareketi yapması normaldir bilinçsiz ilaç kullanımı yapmayınız.
yok abi arada siyah oluyor normalde sıvı sarı renkte bazen yeşilimsi oluyor. kusma hareketini sürekli yapıyor bide gagasını açıp sürtüyor heryere

Suplamezatine kullanımına başlayın, yem yemiyor ise yumurta haşlayıp sarısını ılık su ile seyreltip muhallebi kıvamına gelince çay kaşığı yada şırınga yardımı ile yedirebilirsiniz.
suplametazine ulaşımım çok zor. elimde flagyn ve mikostatin var hangisini kullanayım? birde kuşum yem yemediği ve su içmediği taktirde kusma hareketi tamamen geçiyor. yemleri ağzından düşürüyor ve kafasını sallıyor. birde gagasını heryere sürtüyor

Güncel diski resmi Hocam.

Ekli dosyalar

• IMG_20210415_160103.jpg
    IMG_20210415_160103.jpg
    886 KB · Görüntüleme: 41
Arkadaşlar aradan 2 gün geçti. Ben @ADRIAN hocamın tavsiyesi üzerine suplametazhine kullandım. İlacı bir veteriner kliniğinden 45 tlye aldım. Eczanede bulmazsınız çünkü veteriner ilacı. 2 gün önce ölücek gibi olan hayvan bugün ordan oraya uçuyor sıvıları rahat tüketiyor. Yem yemede hala iştahsızlık olsada hayvanın durumu iyiye gidiyor. Hocam sizce kaç gün daha kullanayım? Dışkısı siyah hala...

Arkadaşlar aradan 2 gün geçti. Ben @ADRIAN hocamın tavsiyesi üzerine suplametazhine kullandım. İlacı bir veteriner kliniğinden 45 tlye aldım. Eczanede bulmazsınız çünkü veteriner ilacı. 2 gün önce ölücek gibi olan hayvan bugün ordan oraya uçuyor sıvıları rahat tüketiyor. Yem yemede hala iştahsızlık olsada hayvanın durumu iyiye gidiyor. Hocam sizce kaç gün daha kullanayım? Dışkısı siyah hala...
en az 5 gün kullanın.5. günün sonunda dışkıları atın.

Geri