Karadeniz Pet

Kuşumun arka ayak tırnakları yok

Albinopamuk

Yeni Üye
Bu bi sorun mu önceden vaemiydi bilmiyorum arka tırnağı yok iki ayağındada tırnak düser mi acaba bilen yazabilirmi

Bu bi sorun mu önceden vaemiydi bilmiyorum arka tırnağı yok iki ayağındada tırnak düser mi acaba bilen yazabilirmi
fotoğraf atar mısınız? benim yavru kuşumun 1 tırnağı doğuştan yoktu biri de sonradan düştü. büyük bir problem olmaz sadece bazen uçtuktan sonra inişte kavrama sorunu yaşayabilir.

Çıkmazmı bidaha

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    969.1 KB · Görüntüleme: 115
  • image.jpg
    image.jpg
    885.9 KB · Görüntüleme: 113
Merhaba, benim kuşum yaklaşık 2 ay önce 2 tırnağını kafes demirine takarak düşürmüştü. Araştırdığımda yeniden çıkmayacağıyla ilgili bilgiler vardı ancak 2 hafta önce ikisi de yeniden çıkmaya başladı. Ne yaptınız derseniz, bilerek özel bir şey yapmadım ama düzenli olarak B vitamini veriyorum. Belki de kuştan kuşa değişiyordur. Bu süre zarfında sadece minik denge problemleri yaşar onun haricinde kanama yoksa hiçbir sorun olmaz korkmayın. Umarım miniğin tırnakları bizimkisinde olduğu gibi yeniden çıkar ☺️

Evet bu bir hastalık değil olabilecek bir durum insanlarda tırnağını kopma eseri kaybedebiliyor. Endişe edilecek bir durum yok. İyi Forumlar dilerim. Kuşumuza maşallah. :)

Geri