Karadeniz Pet

Kuşumun ayağı acl ltfn!!

Zeyneppp123

Yeni Üye
kuşumun sol ayağı anlam veremediğimiz bir şekilde seğirmeye başladı, tam olarak seğirmek de diyemiyorum titretiyor gibi de ben genelde hep başındayım herhangi bir çarpma vs göremedim, yaklaşık 1 yaşında ve kızgınlığa girdi fakat eş yok yanında. (Kafeste başka bir kuş daha var fakat o yavru sayılır ve sanırım dişi)
Olayı araştırırken youtube’da videosuna rastladım tam olarak aynısı linki bırakıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim veterinerler kesinlikle ilgilenmiyor ve ona bir şey olacak diye çok korkuyorum ;

Yandan fotograf cekin ve ayagini yakindan fotograf cekin

Ayağına iyice bakın ince ip takılmış olabilir mi? Bazen kafes tülündeki ince naylonlar takılabiliyor. Dikkatlice ayağı inceleyin, kızarma şişlik var mı?

Bu konuya benzer açılmış başka konu buldum ama maaalesef tatmin edici bir yanıt bulunamamış. Ayağını bu şekilde sürekli mi yapıyor?

Bu konuya benzer açılmış başka konu buldum ama maaalesef tatmin edici bir yanıt bulunamamış. Ayağını bu şekilde sürekli mi yapıyor?
Evet 2 gündür çok sık yapıyor, bize hiç alışamadı çok hareketli tutup bakmak çok zor oluyor korktuğu için. Yine de alıp baktım masaj da yapmaya çalıştım ama ne gözle görülür bir şey vardı ne de düzelme oldu

Tik gibi. B vitamini damlatın suluğa. Kaliteli bir marka olsun. Suyunu günlük değiştirin. Kafeste kalamar kemiği de olsun mutlaka. Yumurta maması yapıp içine kalamar kemiği ufalayın. Gelişmeleri paylaşın. Mutlaka gözlem yapın, duruma göre veterinere gitmeniz gerekir.

Tik gibi. B vitamini damlatın suluğa. Kaliteli bir marka olsun. Suyunu günlük değiştirin. Kafeste kalamar kemiği de olsun mutlaka. Yumurta maması yapıp içine kalamar kemiği ufalayın. Gelişmeleri paylaşın. Mutlaka gözlem yapın, duruma göre veterinere gitmeniz gerekir.
Bir müddet hep vitamin verdim ama ağır olmasın diye son zamanlarda vermiyordum, suyunu hep günlük değiştiriyorum. Kalamar kemiğini hiç duymamıştım. Çok şükür çok hareketli yemesinde su içmesinde ve dışkısında da hiçbir sıkıntı gözükmüyor. Veterinerler kanatlılarla hiç ilgilenmedikleri için gitmek de çok işe yaramadı hiçbir zaman ama ilerlerse götürmek şart olur tabii ki. Gözlemleyeceğim ve öğrendiğim bir şey olursa yazacağım buraya. İlginiz için çok teşekkürler :)

Bir müddet hep vitamin verdim ama ağır olmasın diye son zamanlarda vermiyordum, suyunu hep günlük değiştiriyorum. Kalamar kemiğini hiç duymamıştım. Çok şükür çok hareketli yemesinde su içmesinde ve dışkısında da hiçbir sıkıntı gözükmüyor. Veterinerler kanatlılarla hiç ilgilenmedikleri için gitmek de çok işe yaramadı hiçbir zaman ama ilerlerse götürmek şart olur tabii ki. Gözlemleyeceğim ve öğrendiğim bir şey olursa yazacağım buraya. İlginiz için çok teşekkürler :)
B vitamini olmasına dikkat edin. Gelişmeleri bekliyoruz.

Çok korkak olduğu için yaklaştığım an kaçıyor ve ayağını sarsmayı kesiyor o yüzden çekmem çok mümkün değil, linkini bıraktığım video net aslında :)
Tutup ayak kismini fotograf cekin ayağında bir sorun olabilir veya altında o yuzden diyorum.

B vitamini olmasına dikkat edin. Gelişmeleri bekliyoruz.
Hala yapmaya devam ediyor. Gece uyurken kesiyor yapmayı. Veya eve saldığımda gezerken bir yerlere konduğunda da yaptığınu görmedim. Fakat bizden korktukları için çok salmıyorum zaten çok uçmuyorlar ve yakalamaya çalışmak da onlara işkence oluyor çok korkuyorlar. Eğer tikse ona bir zararı olur mu ki :/ Vet’ler ilgilenmiyorlar..

İngilizceniz nasıl? Bu durum toe tapping olarak geçiyormuş, bununla alakalı yabancı kaynakları okuyabilirsiniz.

Geri