Karadeniz Pet

Kuşumun ayağa özel ilgisi var

HappyBirdCesuır

Yeni Üye
Arkadaşlar öncelikle merhaba, kuşum 1 buçuk yıldır benimle aramızda iyi ama kuşumun ayağıma özel ilgisi var galiba anlamadım, sürekli hem ailemin hem benim ayağıma geliyor gagalıyor yem falan çıkartıyor kursağından işin en kötüsü kuş bu ilgisi yüzünden ayağımızın altında kalacak diye korkuyoruz, ayağımıza yaklaşınca el ile uzaklaştıralım diyoruz ısırıyor :D Ne yapmalıyım ? (şunu da belirteyim eşi yok evimizin tek kuşu bizim deli.)

Arkadaşlar öncelikle merhaba, kuşum 1 buçuk yıldır benimle aramızda iyi ama kuşumun ayağıma özel ilgisi var galiba anlamadım, sürekli hem ailemin hem benim ayağıma geliyor gagalıyor yem falan çıkartıyor kursağından işin en kötüsü kuş bu ilgisi yüzünden ayağımızın altında kalacak diye korkuyoruz, ayağımıza yaklaşınca el ile uzaklaştıralım diyoruz ısırıyor :D Ne yapmalıyım ? (şunu da belirteyim eşi yok evimizin tek kuşu bizim deli.)
Eş almanız daha iyi olabilir oyun oynamak istiyordur

Ve tabiki ayağınızdan uzak tutun ne kadar temiz olsakta dikkat etsekte maalesef hijyenik olmaz.Yanlış anlamayın kesinlikle eminim sizde dikkat ediyorsunuzdur.

önerin için sağol dikkate alacağım, ufak bir sorum olacak eş alırım elbette ama kendisi 1 yaşında, yanına kaç aylık bir eş almalıyım ve bu fark eder mi ?
Ayağınız ile oynaması sıkıntı olmaz, siz dikkat edin yeterli. 1 yaşında ise kuş yanına 7-8 aylıktan küçük bir kuş almadığınız sürece her kuş uygun olabilir. Tavsiyem 10-12 aylık civarı olması olur, üretim için en ideal zamanlar. Kafesini de paylaşırsanız ona da yorum yaparız elbet.

Geri