Karadeniz Pet

Kuşumun ayakları mantar mı?

mubişsever99

Yeni Üye
Kuşumun ayaklarında mantar olmasından şüpheleniyorum. Sizce ne var ve ne yapmalıyım?

jnkZOD.jpg
[/url][/IMG]

Malesef ama şimdiden tedbir alınırsa çok ilerlemez

Eczaneden Trosyd İsimli manter kremi alınız, Sabah akşam kulak çöpüyle kuşun ayağına narince sürünüz, Bu arada kafes ve ekipmanları steril vaziyette olmaldır.Geçmiş Olsun.

teşekkürler ne kadar süreyle kullanmalıyım ve acaba mantar gagasına gecer mi? krem uygulamasında kusumun gagasıyla ayağıyla oynaması tehlikeli olur mu ne yapmalıyım

evet mantar olmuş gagasının resminide atar mısınız çünkü gagada başlar mantar ayaklara sıçrar mantar kremi alırsanız 1 2 haftada geçebilir hızlı iyileşir vitanmin kullanın bi de benim kuşumda kremden dolayı tüy dökülmesi felan oldu Geçmiş olsun

ve kardeşim bulaşıcı bi hastalık başka kuşa yaklaştırma yakınsa onlarıda kontrol et

evet mantar olmuş gagasının resminide atar mısınız çünkü gagada başlar mantar ayaklara sıçrar mantar kremi alırsanız 1 2 haftada geçebilir hızlı iyileşir vitanmin kullanın bi de benim kuşumda kremden dolayı tüy dökülmesi felan oldu Geçmiş olsun

Ben gagasında gariplik farketmedim ama kendi bazı yerlerini çok pisletebiliyor daha sonra pislik geciyor ama fotoğrafını atayım

Ben gagasında gariplik farketmedim ama kendi bazı yerlerini çok pisletebiliyor daha sonra pislik geciyor ama fotoğrafını atayım

gagasının sağı ve solunda böyle süngere benzer birşey varsa gagasına da krem sürün yoksa ayaklarına sürün sorun yok hızlı iyileşen bi hastalıktır Geçmiş olsun kuşunuz çok güzel kuşunuz var Maşallah

gagasının sağı ve solunda böyle süngere benzer birşey varsa gagasına da krem sürün yoksa ayaklarına sürün sorun yok hızlı iyileşen bi hastalıktır Geçmiş olsun kuşunuz çok güzel kuşunuz var Maşallah

daha önce farketmedim ama edersem sürerim yardımınız için teşekkürler

trosyd isimli kremi ne kadar süre kullanmalıyım gecene kadar mı acaba

Dediğim gibi gagasında da olabilir alcağın kuşcuya onu da sor gagasına da sürüyüm mü diye zararı olmayacaktır ama fazla sürme tüyleri dökülüyor felan az az sür yanında başka kuş varsa uzak tut bulaşıcı hastalıktır

Bana normal gibi geldi ama ?? Sürekli tünekle temas içinde olduğundan sanki derisi aşınmış gibi geldi. Fakat bu hastalığı tam bilmiyorum devası uzmanlarda :) Geçmiş olsun.

teşekkürler ne kadar süreyle kullanmalıyım ve acaba mantar gagasına gecer mi? krem uygulamasında kusumun gagasıyla ayağıyla oynaması tehlikeli olur mu ne yapmalıyım
3 gün kullanın hafıf bır uygulama ıle gagaya da ayrı bır çubukla surunuz

Ayaklarda mantar kafes zemini duzenli temizlenmezse olur.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Geri