Karadeniz Pet

Kuşumun bir veya birden fazla hastalığı olabilir.

Yeni bir ilaca gerek yok elinizde mikostatin varsa dikkatli uygulama ile bahsettiğim şekilde tedaviyi sürdürün. Konuyu her gün güncelleyin. Yem ile beslenmezse eğer elle beslemek zorunda kalıcaksınız.
Yem yiyor az az ya kendim yedirmeye çalışırsam hiç yemez zaten gagası kırıldığı zaman kendim yedirdim zar zor ondan da oldu biraz hastalıkları sorunumuz kursak ve solunum ama hiç hasta gibi de davranmıyor böyle geliyor benimle oynuyor uçuyor vs. kendini soyutlamıyor hiç .

Yem yiyor az az ya kendim yedirmeye çalışırsam hiç yemez zaten gagası kırıldığı zaman kendim yedirdim zar zor ondan da oldu biraz hastalıkları sorunumuz kursak ve solunum ama hiç hasta gibi de davranmıyor böyle geliyor benimle oynuyor uçuyor vs. kendini soyutlamıyor hiç .
Az bir şey yem yemiş zaten onuda oyun oynarken elime kustu aynı idi gibi yemler salyalı ve kokulu.

Güzel bir şey. Hiç yemezse sorun. Kendisi yiyorsa sıkıntı yok. Ama kokulu ve salyalı kusmuk kuraak mantarının en yaygın belirtisidir. Solunum sorunu ben ağır bir şey görmedim. Mantar tedavisinden sonra bir bakarız tekrar. Aciliyeti olan şey mantar. Hemen başlayalım.

Güzel bir şey. Hiç yemezse sorun. Kendisi yiyorsa sıkıntı yok. Ama kokulu ve salyalı kusmuk kuraak mantarının en yaygın belirtisidir. Solunum sorunu ben ağır bir şey görmedim. Mantar tedavisinden sonra bir bakarız tekrar. Aciliyeti olan şey mantar. Hemen başlayalım.
Bu arada önerilen bir yem var mı ya ben açık yem alıyorum da kapalı olanlardan alsam daha mı iyi olur .

Yumurta yiyebiliyorsa haşlayıp verin,ya da sarısını suyla muhallebi kıvamına getirip siz yedirin.Çünkü aç bir şekilde ilaç vermekte riskli.Direncinin de düşmemesi lazım.Muhabbetler hastalıklarını çok belli etmiyorlar bazen,sorun ilerlemeden davranışlarına yansımayabiliyor.

Yumurta yiyebiliyorsa haşlayıp verin,ya da sarısını suyla muhallebi kıvamına getirip siz yedirin.Çünkü aç bir şekilde ilaç vermekte riskli.Direncinin de düşmemesi lazım.Muhabbetler hastalıklarını çok belli etmiyorlar bazen,sorun ilerlemeden davranışlarına yansımayabiliyor.
Geçen haşlanmış yumurta vermiştim ama akşam geldiğimde hepsini kusmuştu :/

Bu arada önerilen bir yem var mı ya ben açık yem alıyorum da kapalı olanlardan alsam daha mı iyi olur .
Kapalı almanız iyi olur ben garden mix ya da versele laga kullanıyorum bulunurluk durumuna göre.Tedavi sonrasında kaliteli bir vitamin ve probiyotik takviyesi de yaparsanız daha çabuk toparlar.

Şimdi şöyle, gagası kırık olduğu için normal bir şekilde yem çıkarabiliyor mu normal zamanda? Açık yemler zararlı içinde renkli renkli ekmek parçaları olan da. Garden mix güzel markadır mesela. i

Geçen haşlanmış yumurta vermiştim ama akşam geldiğimde hepsini kusmuştu :/
Hastalığından dolayı büyük ihtimalle.Eğer yem yemediğini görürseniz ya bu şekilde ya da elle besleme yapacaksınız mecburen.Umarım ilaç çabuk etki gösterir ve mantar baskılanır.Kusma büyük sıkıntı maalesef.

Şimdi şöyle, gagası kırık olduğu için normal bir şekilde yem çıkarabiliyor mu normal zamanda? Açık yemler zararlı içinde renkli renkli ekmek parçaları olan da. Garden mix güzel markadır mesela. i
Kırıyor kırıyor gagası kırıldı ama baya düzeldi videoda da görülüyor zaten sadece sivri kısmı gelmiyor :/ böyle yem kırabiliyor.

Kapalı almanız iyi olur ben garden mix ya da versele laga kullanıyorum bulunurluk durumuna göre.Tedavi sonrasında kaliteli bir vitamin ve probiyotik takviyesi de yaparsanız daha çabuk toparlar.
Doğrudur. Versele laga da iyidir.
Vitamin ve probiyotik takviyesini mantar tedavisi bittikten sonra 3 er günden uygulayabilirsiniz ama önce mantar.

Mikostatin kullanmayın, eğer zolax ya da flucan alamam derseniz mecbur kullanıcaksınız mikostatini. Mikostatin de şeker ve alkol var..

İlk önce kursak mantarı tedavisi uygulayın, mikostatin kullanacaksınız eğer tam dolu suluğa (100 ml lik suluk) 6 damla ekleyin. 7 gün boyunca uygulayın. Yem olarak aspur, yulaf gibi tohumlar verebilirsiniz. 7 günden sonra 3 gün probiyotik 3 gün multivitamin takviyesi yapın. Ondan sonra tekrar bakalım kuşun durumuna,ona göre bir yol belirleriz..

Mikostatin kullanmayın, eğer zolax ya da flucan alamam derseniz mecbur kullanıcaksınız mikostatini. Mikostatin de şeker ve alkol var..

İlk önce kursak mantarı tedavisi uygulayın, mikostatin kullanacaksınız eğer tam dolu suluğa (100 ml lik suluk) 6 damla ekleyin. 7 gün boyunca uygulayın. Yem olarak aspur, yulaf gibi tohumlar verebilirsiniz. 7 günden sonra 3 gün probiyotik 3 gün multivitamin takviyesi yapın. Ondan sonra tekrar bakalım kuşun durumuna,ona göre bir yol belirleriz..
Zolax veya flucan'ın kullanı mı nasıl ?

4 Gündür mikostatin kullanıyorum ama hala böyle kusuyor acaba normal mi ?

Trichomoniasis olabilir.
Belirtiler:

• Hastalık sıklıkla ilkbahar sonu, yaz ve sonbaharda görülmektedir.
  • Ağız, yemek borusu ve kursaktaaşırı mukuz (sümüğümsü sıvı),
  • Dehidrasyon(su kaybı),
  • Cevre ile ilgisizlik,
  • Kusma(bazı kuşlar kanlı kusmuk),
  • Yenilen gıdanın hemen çıkarılması,
  • Kilo kaybıve vücut kondisyonunda kayıplar(bazıhayvanlaraşırızayıflama),
  • Depresyon (tüyler kabarık, uykulubir görünüm),
    • Dermansızlık;
    • İshal;
  • Solunum güçlüğü,
  • Karaciğer Trichomonas organizmlerince istila edildiğinde ciddi hasar oluşur. Karaciğer yetmezliği veya sarılık nedeniyle kuş yeşilimsi renktedir.
  • 7- 10 içinde ölüm,
  • Ağız ve boğazda beyazya da sarıpeynirimsiplaklar, ülser ve / veyanodüller,
  • İştah kaybı, tam iştahsızlık ve / veya yemek için fiziksel yetersizlik,
    • Ağız ve yemek borusunun yangısı sonucu kalınlaşmasından gıda yutulmasında zorluk,
  • Kursak ve /veya yemek borusu mukozasının kalınlaşması nedeniyle gıda ağız-dan mideye yeterince geçemez. Buda kursak hareketlerinin yavaşlamasına şeklinde gözlenir.
  • Muhabbet kuşlarındabarizoral lezyonlarnadirengörülebilir.
solunum güçlüğü başlamşsa ilerlemş olabilir. http://www.ciftlikdergisi.com.tr/evcil-kuslarda-trichomoniasis/ burdaki yazan ilaçlardan birine başlayabilirsin.

ayrıca mikostatin bende işe yaramadı. daha çok kusmaya başlamştı köpüklü şekilde. şimdilik iyi ama ilacı -3-4 gün daha kullandıktan sonra anlayacağm durumunu.

Geri