Karadeniz Pet

Kuşumun boynundaki yara :(

Gulsah2704

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar kuşum yaklaşık 15 gündür tüylerini koparıyor boynunu bu hale getirdi veterinere götürdüm bi krem verdi ama hiç bi faydası yok gün geçtikçe daha kötü oluyo boynunun içerisinde siyah bişey var sanırım yara olmuş ne yapmam gerekiyo neden böyle oldu lütfen yardım edin :(

Ekli dosyalar

• B4418071-B8BA-4F19-99C2-236E88B25772.jpeg
    B4418071-B8BA-4F19-99C2-236E88B25772.jpeg
    501.6 KB · Görüntüleme: 116
o siyah kısımda ne öyle kendi kendini yolduğuna eminmisiniz stresten yapmış olabilir veya bitten olabilir bit ilacı kullanıyormusunuz

o siyah kısımda ne öyle kendi kendini yolduğuna eminmisiniz stresten yapmış olabilir veya bitten olabilir bit ilacı kullanıyormusunuz
Veteriner bit olmadığını söyledi büyük ihtimal stresten yapıyor kardeşim ilgileniyodu askere gitti o gittikten sonra böyle oldu tüylerini koparıp koparıp atıyor en sonunda da böyle yara oldu :(

Geçmiş olsun.İlaç tavsiye edemem ama yulaf aspur dal darı verebilirsiniz bu dönemde.Bir de elma.Elma sakinleştirir.Bit vs olup olmadığını anlamak için beyaz bir ötüyü akşamdan örtün sabah kontrol edin.Eğer siyahlık yoksa kesinlikle stres diyebiliriz. Bunu atlatabilmesi içinde kardeşinizin yokluğunda daha çok ilgi sevgi göstermelisiniz.Tabi ek olarak ilaç da gerekli ama ben ilaç bilmiyorum @Selçuk YÜKSEL hocam daha iyi bilir ilaçları.

Son düzenleme:
Geçmiş olsun.İlaç tavsiye edemem ama yulaf aspur dal darı verebilirsiniz bu dönemde.Bir de elma.Elma sakinleştirir.Bit vs olup olmadığını anlamak için beyaz bir ötüyü akşamdan örtün sabah kontrol edin.Eğer siyahlık yoksa kesinlikle stres diyebiliriz. Bunu atlatabilmesi içinde kardeşinizin yokluğunda daha çok ilgi sevgi göstermelisiniz.Tabi ek olarak ilaç da gerekli ama ben ilaç bilmiyorum @Selçuk YÜKSEL hocam daha iyi bilir ilaçları.
çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için hepsini uyguluycam umarım işe yarar

Mantar var mı görünürde?

Yarına da gelişmeleri yazar mısınız? Görüntü üzücü umarım iyileşir.

Yarına da gelişmeleri yazar mısınız? Görüntü üzücü umarım iyileşir.
Bugün farklı bi veterinere götürdüm o siyah yerin kan olduğunu söyledi büyük ihtimal kafeste bi yere çarpmış ve kan toplamış kremi kullanmayı bırakıcam 2 farklı ilaç verdi birini suyuna sıkıcam diğerini ağızdan damlatıcam bakalım inşallah bu ilaçlar işe yarar

Bugün farklı bi veterinere götürdüm o siyah yerin kan olduğunu söyledi büyük ihtimal kafeste bi yere çarpmış ve kan toplamış kremi kullanmayı bırakıcam 2 farklı ilaç verdi birini suyuna sıkıcam diğerini ağızdan damlatıcam bakalım inşallah bu ilaçlar işe yarar
İnşallah.

Geri