Karadeniz Pet

Kuşumun cinsiyetini çözemedim

Pınarates61

Yeni Üye
Yardimci olursaniz cok sevinirim. Kuşumu (kadircan): kadir gecesi geldiği için adı öyle.) komsumuz köyde arabanın altında bulmuş. Bize getirdi bakmamız için kabul ettik. Cinsini araştırdım ama tam anlamadım. Vücudu beyaz karnı mavili kanatlarında siyah noktalar var. Ceresi pembe gagasi turuncu albino erkek olabilir mi?
Screenshot_2018-07-09-13-49-10.png

Albino, tamamen beyaz renkte tüylere sahip ve kırmızı gözlü olur. Kuşunuz erkek

O konuda bir fikrim yok. Mutasyonlarla pek ilgilenmediğim için bilgi sahibi değilim. Benim için kuşların renklerinden ziyade yapısı, sağlığı ve karakteri önemli

Tatlı bir erkek kuş. Sahiplenildiği için şanslı.. Benim kuşum da evden kaçtı umarım birileri onu sağ sağlim bulmuştur

Önce kafesin içinde elinize alıştırmaya çalışın yem ile yani aç bırakmayın tabiki yemliği dursun biraz avucunuza alın kıpırdatmadan bekleyin görünce bi süre sonra dayanamayabilir :) ben ananemin kuşunu öyle alıştırmıştım çok agrasifti

Bu bize geliyo oynuyo yanimda omzumda basimda falan sadece cok sinirli
Önce kafesin içinde elinize alıştırmaya çalışın yem ile yani aç bırakmayın tabiki yemliği dursun biraz avucunuza alın kıpırdatmadan bekleyin görünce bi süre sonra dayanamayabilir :) ben ananemin kuşunu öyle alıştırmıştım çok agrasifti

Geri