Karadeniz Pet

Kuşumun dün kusması

Zehraglm

Yeni Üye
Önceki kuşum da aynı böyle olmuştu. Akşam kustu bir hafta içerisinde kaybettik. Eşi de kustu, halsiz sabahtan beri durgun elimden gelen hicbir şey yok ne yapabilirim? Önceki kuşumu da çekip atmıştim ama buna sebep olan her şey var internette kuşumun sağlığını geri getirebilmek için ne yapabilirim? Peçete koydum koymadan önce dışkısı siyah yapışkan kakartı da kirlenmiş silmeye çalıştım silemedim bir türlü vitaminini eksik etmiyorum suyunu yemini her gün degistiriyorum ama ne yapacağımı bilmiyorum artik😞

Merhaba kuşu ve hangi yem kullandığınız yemin fotoğrafını atarmısınız

Benim kuşumda dün kustu şuan dışkısı ishal durgun ve halsiz duruyor

Biz kuşu yeni aldığımız için bu olağan bi durum siz kuşunuzu ne zaman almıştınız

Hangi tür yem kullanıyorsunuz kuşunuzun fotoğrafını atarmısınız

Önceki kuşum da aynı böyle olmuştu. Akşam kustu bir hafta içerisinde kaybettik. Eşi de kustu, halsiz sabahtan beri durgun elimden gelen hicbir şey yok ne yapabilirim? Önceki kuşumu da çekip atmıştim ama buna sebep olan her şey var internette kuşumun sağlığını geri getirebilmek için ne yapabilirim? Peçete koydum koymadan önce dışkısı siyah yapışkan kakartı da kirlenmiş silmeye çalıştım silemedim bir türlü vitaminini eksik etmiyorum suyunu yemini her gün degistiriyorum ama ne yapacağımı bilmiyorum artik😞
Şu sıralar salgın gibi tüm kuşlar kusuyor :.(
Umarım sebebini teşhis edebilirsiniz. Şu an iki kuşunuzda da kusma sorunu varsa kursak mantarı tarzı bir şey olabilir.
Kusmukta koku var mı?
Yemlerin bayat olup olmadığını anlamak için yemleri suya atıp yüzüyorsa bayattır gibi bir şey var sanırım, daha önce denemedim ama.

Bence o kuşunuzun dışkısı deil bence kuşun idrarıdır kuşun dışkısıysada bilmiyorum

Şu sıralar salgın gibi tüm kuşlar kusuyor :.(
Umarım sebebini teşhis edebilirsiniz. Şu an iki kuşunuzda da kusma sorunu varsa kursak mantarı tarzı bir şey olabilir.
Kusmukta koku var mı?
Yemlerin bayat olup olmadığını anlamak için yemleri suya atıp yüzüyorsa bayattır gibi bir şey var sanırım, daha önce denemedim ama.
Koku yoktu hatta başı felan hep yaş olmuştu Hiimm yemini az önce yaptım dediginiz gibi bir kısmı dibinde kaldı bir kısmı su yüzeyinde kaldı taze yemi nasıl anlayacağım bilemedim şimdi nasıl olacak şimdi:(

Dışkısı böyle

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210216-120955_Gallery.jpg
    Screenshot_20210216-120955_Gallery.jpg
    897.2 KB · Görüntüleme: 11
Dışkı çok siyah ve büyük gözüküyor simsiyah olursa bağırsak enfeksiyonu olabilir

Dışkısı böyle
Kafes tabanına peçete koyup 3-4 tane dışkısını siteye yüklerseniz daha doğru tespit yapılabilir.

Koku yoktu hatta başı felan hep yaş olmuştu Hiimm yemini az önce yaptım dediginiz gibi bir kısmı dibinde kaldı bir kısmı su yüzeyinde kaldı taze yemi nasıl anlayacağım bilemedim şimdi nasıl olacak şimdi:(
Yem konusunda ben de pek bilgili değilim açıkçası. Lakin garden mix kullanıyorum, size de öneririm

Geri