Karadeniz Pet

Kuşumun dışkısında yem var ve etrafinda yesil leke bırakıyor

Fatma07

Yeni Üye
Merhaba, muhabbet kuşum ilk geldiğinde dışkısı normaldi, yaklaşık 1 hafta sonra yaptığı dışkıların etrafı lekelenmeye başladı. Yaklaşık 5 gün önce yem değiştirdim, versele laga yem aldım, şimdi de lekeler+sindirilmemiş yemli dışkı yapmaya başladı. Kafeste kum , gaga taşı var. Aşağıya dışkı fotoğraflarını ekledim. İlk fotograftakiler gece boyunca yaptığı dışkılar Acaba bu bir hastalık belirtisi mi, ne yapmam gerekiyor?

Ekli dosyalar

• 20210713_085416-min.jpg
    20210713_085416-min.jpg
    714.2 KB · Görüntüleme: 30
  • 20210713_085429-min.jpg
    20210713_085429-min.jpg
    370.2 KB · Görüntüleme: 31
Merhaba, muhabbet kuşum ilk geldiğinde dışkısı normaldi, yaklaşık 1 hafta sonra yaptığı dışkıların etrafı lekelenmeye başladı. Yaklaşık 5 gün önce yem değiştirdim, versele laga yem aldım, şimdi de lekeler+sindirilmemiş yemli dışkı yapmaya başladı. Kafeste kum , gaga taşı var. Aşağıya dışkı fotoğraflarını ekledim. İlk fotograftakiler gece boyunca yaptığı dışkılar Acaba bu bir hastalık belirtisi mi, ne yapmam gerekiyor?
Eklemeyi unutmuşum kusuruma bakmayın. Kafesteki yemlerin hepsi dışkı içinden çıkmıyor tabi kendisine kuyruguyla kafese döküyor fakat dışkıdaki sindirilmemiş yemi ben kendim dışkısını yeni yaptığında da gördüm.

Evet hastalık belirtisi bir çok nedeni olabilir. Bi araştırın nedenlerini

Geri