Karadeniz Pet

Kuşumun derisi gözükmeye başladı, nasıl iyileştiririm ?

ecekuş

Yeni Üye
Merhaba, kuşumun gözünde şöyle bir rahatsızlık var göz nezlesi olduğunu duydum teramicyn ve genta damla kullanıyoruz, çok kötü artık derisi gözükmeye başlamış. Tedaviye başlayalı 3-4 gün oldu ne zaman iyileşir ?
Kuş sürekli gözünü kaşıyor, multivitamin veriyorum haftada iki kere ama sanki iyi olacağına daha da kötü oluyor gibi yoksa başka bir hastalığı mı var ?
IMG_8888-2-min.jpg

Merhaba, kuşumun gözünde şöyle bir rahatsızlık var göz nezlesi olduğunu duydum teramicyn ve genta damla kullanıyoruz, çok kötü artık derisi gözükmeye başlamış. Tedaviye başlayalı 3-4 gün oldu ne zaman iyileşir ?
Kuş sürekli gözünü kaşıyor, multivitamin veriyorum haftada iki kere ama sanki iyi olacağına daha da kötü oluyor gibi yoksa başka bir hastalığı mı var ?Ekli dosyayı görüntüle 51326
markası ne dışkıları atar mısınız

Göz nezlesi olduğu teşhisini kim koydu?

Teramicyn uygulaması bu şekilde yapılmaz, peçete yada kağıt havlu yardımı ile hayvanın ıslak olan kısımlarını yavaşça kurulayın bu şekilde eziyet çekiyor.

Durumunu net olarak yazın uygun bir tedavi önerelim.
kuş yetiştiricisi koydu ve üşüttüğünü söyledi. Kuş hiç durmuyor o yüzden süremiyoruz. Uygulamasını nasıl yapmalıyım ?

kurusun foto atarsınız.hava soğuksa sorun olabilir
kurusun foto atarsınız.hava soğuksa sorun olabilir
https://hizliresim.com/SbmXGY
o kadar yıkadım da kurudu fakat tüylerinde bir düzelme hala yok yapıştı kaldı. Acaba kuruma hastalığı falan mı oldu ? Buradaki veterinerlerde kuştan anlamadıklarını zaten ilacı olmadığını falan söyledi, ne yapacağımı şaşırdım valla

https://hizliresim.com/SbmXGY
o kadar yıkadım da kurudu fakat tüylerinde bir düzelme hala yok yapıştı kaldı. Acaba kuruma hastalığı falan mı oldu ? Buradaki veterinerlerde kuştan anlamadıklarını zaten ilacı olmadığını falan söyledi, ne yapacağımı şaşırdım valla
Tüyle kurumanın nealakası var? Krem yağlı olduğu için hemen düzelmez. Zamanla düzelecektir ekstra bişey yapmayın hayvan toparlasın.

Geri