Karadeniz Pet

Kuşumun Gözüne İlaç Geldi, -Çok Şükür Gözleri Düzeldi!

ResurrectionOnur

Meraklı Üye
Güncelleme:

Dostlar Merhaba,

Size güzel Haberlerim var!

Dün Akşam Veteriner ile görüştüm. Allaha çok şükür gözlerin düzeldiğini artık ilaç ve pansumanı bırakabileceğimizi söyledi. Tedavimiz bitti çok şükür.
Tabi gözlerin de kalıcı bir hasar oluştu mu bilemiyoruz. Görünür de bir şeyi yok gibi. İnşallah hiç bir sorunu kalmamıştır.

Bu süreçte Başın dan sonuna kadar yardımcı olmaya çalışan, iyi dileklerini ileten Herkese Çok Teşekkür Ediyorum. Allah Razı Olsun.

Arkadaşlar Lütfen Yardım Edin Çok Zor Durumdaym.

1 Yaşın dan büyük 1 çift muhabbet kuşum var. Şuan hayvan kuluçka da 4 adet yavrusu var 3 de yumurtası var.

Yuyvalık bitlendiği için ARDAP sprey ve Profarm Celatom LCS-3 Adlı Bit ilacını aldım. Yuvalıklar da bit sorunum kalmamıştı.

Önlem Amaçlı yuvalığa ve kafese LCS-3 Dökerken tüneğe de geldi. Ben de iyi oldu oralarda da varsa bit ölür diye dokunmadım.
Daha sonra Anne kuş geldi iki gözünü o ilacın döküldüğü tünek de yani LCS-3 de kaşıdı.

BEN DE BİR HAYVAN GİBİ BİR GERİZEKALI GİBİ BİR ŞEY OLMAZ DİYE DÜŞÜNEREK DOKUNMADIM. ALLAH BENİM BELAMI VERSİN! BELKİ KUŞU O ANDA GİDİP YIKASAYDIM BÖYLE BİR ŞEY OLMAYACAKTI. BU HAYVANA VERDİĞİM ZARAR İNŞALLAH FİTİL FİTİL DE BURNUM DAN GELİR.

Kızım da olayın olduğu akşam bir şey yoktu, Kaşınıyordu fakat her zaman ki kaşınması diye düşündüm. Bu gün akşam işten eve geldiğim de gözleri kıpkırmızı olmuş şişmişti.
Hemen zorla banyo yaptırdım. Gözlerini suyla yıkadım.

Gözleri iyice kapandı kızardı. Resimlerini çekip Veterinere gittim Sabah akşam Papatya suyu ile gözlerine pansumam yapmamı ve Sabah Akşam NEO-KORT isimli bir damlayı kullanmamı önerdi.

Damlayı hemen gözlerine damlattım ama bir değişiklik olmadı yaklaşık bir 2 saat geçti. Resimler Ektedir.

Allah aşkına yardım edin Kuşa nasıl yardım edebilirim önereceğiniz şeylerin fiyatı önemli değil yeter ki Kızım bir zarar görmeden kurtulsun.

Şuan da Tek gözü açık durum da diğer gözünü hiç açamıyor. IMG_0231.jpg
IMG_0231.jpg

Edit: Kızımın İki Gözü de Açıldı, Fakat Gözlerin de görme kaybıyla ilgili bir sıkıntı varmı, göze ne kadar hasar verdik bilemiyoruz. Bu akşam tekrar dan veteriner ile görüşeceğim.

Y6bm3j.jpg

8z1Amk.jpg

moLmqP.jpg

EDJkQq.jpg

Z3dm2k.jpg

oV7on7.jpg

lZ1mBE.jpg

VDYm2P.jpg

nlrZYR.jpg

vP4rYp.jpg

1EdqjG.jpg

Ekli dosyalar

• IMG_0218.JPG
    IMG_0218.JPG
    784.3 KB · Görüntüleme: 108
  • IMG_0219.JPG
    IMG_0219.JPG
    758.2 KB · Görüntüleme: 136
Son düzenleme:
Bilenler yazar mutlaka benim bi bilgim yok ama kendi üstüne de bu kadar gitme. Burnumdan fitil fitil gelsin ne demek. Sonuçta sen bunu bile isteye yapmadın ki.

Öncelikle geçmiş olsun. Henüz iki saat olmuş hemen etki göstermez zaten. Sabredin. Gözlere ılık çaya batırılmış pamukla pansuman da yapabilirsiniz. Çay asla beklemiş olmamalı, taze olmalı. Papatya suyu da aynı işlevi görüyordur zaten. Merak etmeyin bir iki güne gelişme kaydedersiniz, ilacı kullanmaya ve önerilen pansumana devam edin.

Bilenler yazar mutlaka benim bi bilgim yok ama kendi üstüne de bu kadar gitme. Burnumdan fitil fitil gelsin ne demek. Sonuçta sen bunu bile isteye yapmadın ki.

Bile bile yaptım sayılır. O hayvan gözünü o ilaca sürdüğün de yıkamam gerekirdi gittim bıraktım hayvanı kendi haline.
Kuşlara zarar vermiyor doğal toprak gibi düşündüm ne düşündüm aldığım yer ve yorumlar da öyle diyordu. Ama bunların hepsi bahane! İnsanın Gözüne Toz bile Kaçsa gidip hemen yıkıyor, Hayvan gözlerini ilaca sürdü ve ben öylece bıraktım. Afedersiniz ama benimki şerefsizlik o hayvanı öyle nasıl bıraktım hala aklım almıyor. Bu hayvanın gözlerine bir zarar gelirse kendimi hiç affetmeyeceğim. Allah da burnumdan fitil fitil getirsin. Bir canlıya bakamayacaksanız o canlının sorumluluğunu da almamalısınız böyle düşünüyorum. 4 tane yavrusu olan 3 tane de yumurtası olan bir canlıyı kör ettim resmen.

Edit: Vakit ayırıp ilgilendiğiniz için teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:
Öncelikle geçmiş olsun. Henüz iki saat olmuş hemen etki göstermez zaten. Sabredin. Gözlere ılık çaya batırılmış pamukla pansuman da yapabilirsiniz. Çay asla beklemiş olmamalı, taze olmalı. Papatya suyu da aynı işlevi görüyordur zaten. Merak etmeyin bir iki güne gelişme kaydedersiniz, ilacı kullanmaya ve önerilen pansumana devam edin.

Vakit Ayırıp, Tavsiye verdiğiniz için Teşekkür ederim.

Rica ederim. İlacınızı vakitlice kullanın. Kortizon içeriği olan bir ilaç olduğu için başka ilaç önerisi gelse bile iki kimyasalın etkileşimi kuşun gözünde hasara neden olabilir.(olası damla tavsiyeleri için diyorum)

Bilgilendirme için çok teşekkürler.

Daha önce den başına böyle bir şey gelen arkadaşlar var ise yardımlarını rica ediyorum.

Bugün sabah tekrar dan papatya çayı ile pansuman yaptıktan sonra damlayi damlattım.
Sabah gözleri kapalıydı, Şuan biraz daha iyi gibi. Tek gözü digerinden daha kötü ama ikisi de açık şuan. Tabi hala kızarık ve kaşınıyor.
İnsallah gözlerine bir zarar gelmeden kurtulur.
lZ1oLr.jpg

VDYZAv.jpg

Bu da daha kötü olan gözü.

VDEp2R.jpg

nlEPYa.jpg

Son düzenleme:
Bugün 3. Gün. Tek gözü düzeldi ama diğerin de bir gelişme yok maalesef.
Üstüne kuş hırçınlaştığı için bu sabah cay pansumanı yapamadım. Yakalayınca direk göz damlasini damlattım. Öğlen pansuman yapmaya çalışacağım. Bazı yerler de teramycin göz kremi de önerilmiş. Pazartesi günü veterinere soracağım belki damla ile birlikte onu da kullanabiliriz.

vPZLqA.jpg

Bugün 3. Gün. Tek gözü düzeldi ama diğerin de bir gelişme yok maalesef.
Üstüne kuş hırçınlaştığı için bu sabah cay pansumanı yapamadım. Yakalayınca direk göz damlasini damlattım. Öğlen pansuman yapmaya çalışacağım. Bazı yerler de teramycin göz kremi de önerilmiş. Pazartesi günü veterinere soracağım belki damla ile birlikte onu da kullanabiliriz.

vPZLqA.jpg
Kuş hep böyle kabarık mı duruyor?

Kuş hep böyle kabarık mı duruyor?

Hayıri. Kanatlarını açıyor sanki sıcaklamış gibi.
Dün gece kanatları hafif düşmüş kuyruğu da aşağıda duruyordu. 2 Gündür Nekton- S Vitamin ve Dıazyme-256 Probiotik takviyesi uyguluyorum.

Büyük ihtimalle gözüne kaçan ilacı yedi de bir şekil de, Fakat bu ilaç için kuşların yemesi bir sorun çıkarmaz yazıyor. Tabi ne kadar doğrudur bilemiyorum.

Edit: 5 yavrusu 2 de yumurtası var.

Son düzenleme:
Hayır normal de böyle değildi. 1 2 gündür yani bu gözlerinde ki olaydan beri böyle duruyor. Kanatlarını açıyor sanki sıcaklamış gibi.
Dün gece kanatları hafif düşmüş kuyruğu da aşağıda duruyordu. 2 Gündür Nekton- S Vitamin ve Dıazyme-256 Probiotik takviyesi uyguluyorum.

Büyük ihtimalle gözüne kaçan ilacı yedi de bir şekil de, Fakat bu ilaç için kuşların yemesi bir sorun çıkarmaz yazıyor. Tabi ne kadar doğrudur bilemiyorum.

Edit: 5 yavrusu 2 de yumurtası var.
Veterinere mutlaka bunu da danışın yarın.

Teremcyni göz içine süremezsiniz göz çevresi için kullanılıyor.

Çok teşekkürler ben de zaten gözünün yanlarındaki et kısma sürmeyi düşünüyorum. Hayvanın kirpiklerinin olduğu o ince deri tabakası form değiştirdi resmen. Tabi veterinere danışıp öyle hareket edeceğim.

j6BVzL.jpg

2aj8v2.jpg

Bz8DoM.jpg

çok geçmiş olsun güzel anneye. inşallah en kısa zamanda iyileşir. gerçekten çok dikkat etmek gerekiyor narin hassas canlılar.

çok geçmiş olsun güzel anneye. inşallah en kısa zamanda iyileşir. gerçekten çok dikkat etmek gerekiyor narin hassas canlılar.

İnsallah çok teşekkür ederim. Hayatım boyunca unutmayacağım bir hata yaptım. Ne olur sizler daha dikkatli olun. Hayatım da hiç bu kadar üzüldüğümü hatırlamıyorum.

En iyi çözücü sudur. Bol su ile durulayın.
Usta kuşun yavruları ve yumurtası olduğu için banyo yapmıyor. Ben de sabah akşam papatya çayı ile pansuman yaptıktan sonra veterinerin yazdığı neo-kort isimli göz damlasını damlatıyorum. Ekstra dan kuşu bir de tutup banyoluk da kafasını ıslatmalı miyiz ? Zaten gün de 4 kere alıp müdahale ediyorum iyice strese girsin de istemiyorum açıkçası. Ama gözlerine en iyi ne gelirse onu yapmak isterim tabi ki de.

Geri