Karadeniz Pet

Kuşumun Göz Çevresinde Tüy Dökülmesi ve Kızarıklık

nilaybal

Yeni Üye
Öncelikle herkese iyi günler dilerim.Dün kuşumda hiçbir sorun yoktu.Bu sabah kafesinden çıktığında fark ettim ki gözünün çevresinde tüy dökülmüş ve kızarmış.Gözünü bazen açıyor,bazen açmıyor.İlk defa yaşıyorum.Gördüğüm an veterinere koştum.Veteriner gözünü bir yere çarpmış dedi krem gibi bir şey sürdü,sorun olmaz dedi gönderdi beni eve.Ben araştırmalarım sonucunda çarpma olduğunu düşünmüyorum.Fotoğraflarını aşağıya ekleyeceğim.Bilenler lütfen yardımcı olsunlar çok üzülüyorum ve korkuyorum.Çok akıllı,çok hareketli,bebek gibi bir kuştu kendisi.Birden ne oldu anlamadık.En iyi dostumdur,zarar görürse yada ölürse çok üzülürüm... (Sadece tek gözünde var)

Ekli dosyalar

• IMG20210728155935.jpg
    IMG20210728155935.jpg
    39 KB · Görüntüleme: 413
  • IMG20210728160019.jpg
    IMG20210728160019.jpg
    34.1 KB · Görüntüleme: 413
Gözünü kaşımak için fazla sürtmüş olabilir tüneğe ya da oyuncaklarına. Sabah bir damla gentagut göz damlası; akşam terramycin göz merhemini kulak çöpü ile az miktarda 5 gün uygulayın. İki ilaçtan sadece birinide sabah-akşam uygulayabilirsiniz. Bu süre zarfında farklı bir durum farkederseniz(kusma, dışkı değişikliği, iştahta azalma, kızarık bölgenin devam etmesi ya da o bölgede tüy dökümü vs) konuyu güncelleyin. Kafesin ve eşyalarının hijyenine dikkat edin. Ağır kimyasallar kullanmayın. Eşyaları iyice duruladığınıza da emin olun.

Gözünü kaşımak için fazla sürtmüş olabilir tüneğe ya da oyuncaklarına. Sabah bir damla gentagut göz damlası; akşam terramycin göz merhemini kulak çöpü ile az miktarda 5 gün uygulayın. İki ilaçtan sadece birinide sabah-akşam uygulayabilirsiniz. Bu süre zarfında farklı bir durum farkederseniz(kusma, dışkı değişikliği, iştahta azalma, kızarık bölgenin devam etmesi ya da o bölgede tüy dökümü vs) konuyu güncelleyin. Kafesin ve eşyalarının hijyenine dikkat edin. Ağır kimyasallar kullanmayın. Eşyaları iyice duruladığınıza da emin olun.
dediğiniz ilaçları kullandık sabah akşam düzenli şekilde bugün göz çevresinde tüyleri bayağı çıkmış ve kızarıklık çok azalmış,hastaysa da iyileştiğini düşünüyorum,eğer sizin dediğiniz gibiyse de düzeliyor gibi görünüyor yavaş yavaş çok mutluyum o yüzden 🥰 Hatta bugün ilk kelimesini söyledi bebeğim.''Kuş,kuş'' diyor... 😚 Hatta videosunu da paylaşayım sizinle,şuan çok mutlu bir anneyim çünkü!

https://files.fm/f/2usuqjqcp

Bu da bebeğimin gözünün son hali,iyileşme var gibi.Bugün tedavisinin 4. günü 😚

Ekli dosyalar

• resim_2021-08-01_134834.png
    resim_2021-08-01_134834.png
    447.7 KB · Görüntüleme: 406
Çok geçmiş olsun,geçmesine de çok sevindim. Maşallah miniğe. İlaç kullanımını 7 güne tamamlayın garanti olur. Tüyü kadar ömrü olur inşallah 🙏🏻

Tobsin göz damlası kullansam olur mu

Tobsin göz damlası kullansam olur mu
Ben gentagut kullandım, olumlu sonuç aldım. Forumda da bahsettiğiniz damlanın tavsiye edildiğini hiç görmedim. Tavsiyem araştırmanız, kullanıp olumlu sonuç alan varsa ona göre kuşa uygulama yapmanız.

Geri