Karadeniz Pet

Kuşumun gaga ucu soyulmuş. Neden?

Mavi_

Yeni Üye
6F9F1952-EB91-479A-9666-1E8F85482ECC.jpeg

6F9F1952-EB91-479A-9666-1E8F85482ECC.jpeg
6F9F1952-EB91-479A-9666-1E8F85482ECC.jpegDD5BCDE3-F619-4425-920C-C3687182E8D4.jpegNeden böyle? Bir hastalık belirtisi mi? Nasıl geçer?

Kuşların gagaları tıpkı tırnaklar gibi Keratin'den oluşur, belirli zamanlarda ölü kısımlarını döküp kendilerini yenilerler. Kuşunuz gagasını ya bir yerlere sürttü, ya da gaga dokusu kendini yeniliyor. Herhangi bir hastalık söz konusu değil.

Hocalar bu kuş türünün burun delikleri yok mu acaba merak ettim sğzı dışında nefes almıyor mu[emoji1]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hocalar bu kuş türünün burun delikleri yok mu acaba merak ettim sğzı dışında nefes almıyor mu[emoji1]

Sevda papağanlarının burunları tüylerin altında kalıyor, ilk gördüğümde ben de çok merak etmiştim bu kuşlar nasıl nefes alıyorlar diye :D

Sevda papağanlarının burunları tüylerin altında kalıyor, ilk gördüğümde ben de çok merak etmiştim bu kuşlar nasıl nefes alıyorlar diye :D

Vay arkadaş görmemişim ama çok güzel papağanlar.

Muhabbet kuşuyla böyle melez çift olur mu acaba. Bazı hayvanlarda oluyor

Sonra ağzımı açınca sinirli sivri dilli oluyorum ☺️

Çiftleşme olsa dahi üreme olmaz.

Biyolojik tür kavramı, üreme yalıtımı üzerinde durur ve biyolojik tür kavramı; türü, kendi aralarında çoğalıp verimli döller üretme potansiyeline sahip bireylerin yer aldığı bir populasyon grubu olarak tanımlar. bir türde yer alan bireyler, diğer türlerin üyeleriyle aralarında çoğalarak verimli döller meydana getiremez.

Muhabbet kuşu kendi arasında farklı ırklar ile çiftleşip melez yavrular meydana getirebilir bunu şöyle açıklayabiliriz; siyahi bir insanla beyaz bir insanın çiftleşmesi sonucu meydana gelen çocuğun siyahi, beyaz yada melez olması.

Muhabbet kuşu ve diğer papağan türlerinin çiftleşmesini de şu şekilde açıklayayım tabiri caiz ise; insan ırkı ile şempanzelerin çiftleşmesi, aynı ortak ataya sahip olan türler olmasına rağmen çiftleşme üremeye sebebiyet vermez.

Bazı hayvan türlerinde bu tür çiftleşmeler tabi ki mevcut kesinlikle yok diyemeyiz fakat bunlar sınırlı sayıda hayvanlarda görülen birbirine yakın türlerin uyumu sonucu oluşan çiftleşmeler;

zebra + at
aslan + kaplan
deve + lama
koyun + keçi
ciklet balığı + kırmızı şeytan balığı

Son düzenleme:
Sonra ağzımı açınca sinirli sivri dilli oluyorum [emoji3526]

Çiftleşme olsa dahi üreme olmaz.

Biyolojik tür kavramı, üreme yalıtımı üzerinde durur ve biyolojik tür kavramı; türü, kendi aralarında çoğalıp verimli döller üretme potansiyeline sahip bireylerin yer aldığı bir populasyon grubu olarak tanımlar. bir türde yer alan bireyler, diğer türlerin üyeleriyle aralarında çoğalarak verimli döller meydana getiremez.

Muhabbet kuşu kendi arasında farklı ırklar ile çiftleşip melez yavrular meydana getirebilir bunu şöyle açıklayabiliriz; siyahi bir insanla beyaz bir insanın çiftleşmesi sonucu meydana gelen çocuğun melez olması yada anaçlara çekmesi.

Muhabbet kuşu ve diğer papağan türlerinin çiftleşmesini de şu şekilde açıklayayım tabiri caiz ise; insan ırkı ile şempanzelerin çiftleşmesi, aynı ortak ataya sahip olan türler olmasına rağmen çiftleşme üremeye sebebiyet vermez.

Eşşekle at zebra oluyor hocam yanlışın var [emoji16] şaka yapıyorum reis sinirlenme asla böyle bişey denemem.

Muhabbet kuşumdan yavru aldımda melez kaldı sanki hahaha[emoji1]

Eyvallah reis sende cidden tecrübelisin bu üretim konusunda boş muhabbetle belkide zamanını harcadıysak hakkını helal et çok ilgili düşünceli bir kardeşimizsin sağolasın.

İnsanlara çok yardımın oluyor siz ve sizin gibiler tabi Allah hepinizden razı olsun.
[emoji106]

Eşşekle at zebra oluyor hocam yanlışın var [emoji16] şaka yapıyorum reis sinirlenme asla böyle bişey denemem.

Muhabbet kuşumdan yavru aldımda melez kaldı sanki hahaha[emoji1]

Eyvallah reis sende cidden tecrübelisin bu üretim konusunda boş muhabbetle belkide zamanını harcadıysak hakkını helal et çok ilgili düşünceli bir kardeşimizsin sağolasın.

İnsanlara çok yardımın oluyor siz ve sizin gibiler tabi Allah hepinizden razı olsun.
[emoji106]

Türlerin bir kaçını ekledim yukarıya tabiki kesinlikle yok diyemeyiz fakat binlerce yıllık araştırmalar sadece ender türlerin birbiri ile çiftleşmesi sonucu yeni melez bir türün ortaya çıktığını gösteriyor. Genel olarak sevda papağanı ve muhabbet kuşuna baktığımızda büyük farklılıklar içeren 2 tür görüyoruz o yüzden çok ihtimali olan bir durum değil ve zaten mutlaka denenmiştir 😌

Türlerin bir kaçını ekledim yukarıya tabiki kesinlikle yok diyemeyiz fakat binlerce yıllık araştırmalar sadece ender türlerin birbiri ile çiftleşmesi sonucu yeni melez bir türün ortaya çıktığını gösteriyor. Genel olarak sevda papağanı ve muhabbet kuşuna baktığımızda büyük farklılıklar içeren 2 tür görüyoruz o yüzden çok ihtimali olan bir durum değil ve zaten mutlaka denenmiştir [emoji18]

Eyvallah hocam[emoji1][emoji1]

Vay arkadaş görmemişim ama çok güzel papağanlar.

Muhabbet kuşuyla böyle melez çift olur mu acaba. Bazı hayvanlarda oluyor

Evet gerçekten güzel kuşlar. Sorunuza gereken cevap verilmiş :)

Kuşların gagaları tıpkı tırnaklar gibi Keratin'den oluşur, belirli zamanlarda ölü kısımlarını döküp kendilerini yenilerler. Kuşunuz gagasını ya bir yerlere sürttü, ya da gaga dokusu kendini yeniliyor. Herhangi bir hastalık söz konusu değil.
Teşekkür ederim sorumu cevapladığınız için. Zaten bizimki gördüğü her şeyi kemirme derdinde. Muhtmelen sizin de dediğiniz üzere birşeyleri kemirirken olmuştur. Teşekkürler tekrardan

Büyüdükçe tüyleri burun deliklerini kapatıyor bu türün. Hatta yaş anlamada kullanılıyor bu yöntem. Eğer hala burun delikleri açıksa 6-7 aylıktan küçüktür falan filan olayı var.

Büyüdükçe tüyleri burun deliklerini kapatıyor bu türün. Hatta yaş anlamada kullanılıyor bu yöntem. Eğer hala burun delikleri açıksa 6-7 aylıktan küçüktür falan filan olayı var.

Anladım teşekkür ederim [emoji106]

Teşekkür ederim sorumu cevapladığınız için. Zaten bizimki gördüğü her şeyi kemirme derdinde. Muhtmelen sizin de dediğiniz üzere birşeyleri kemirirken olmuştur. Teşekkürler tekrardan

Rica ederim, papağanların hepsi öyle :)