Karadeniz Pet

Kuşumun gagası koptu

Bildiğimiz yapiştiriciyla yapiştirdi istanbul üniversitesi veteriner fakültesinde

ahhh kuzuşum benim ya :( böyle bir fotoğrafta sizin gülmenize de çok sinir oldum ayrıca siz niye fotoğrafta çıkmak zorundaydınız ki?

bu kuşları kendinden daha büyük kuşlarla aynı kafese koymayın. kapıya falan sıkıştıysada onun da vicdan azabı çok ağır dikkat edin. kuşun gagası kökünden sökülmemiş hala bir şansı var. o da keratin yapıda aynı tırnaklarının uzaması gibi gagası da uzayabilir. ama bu sürede düzgün yem kıramayacağı için mama ve şırınga ile o kuşu beslemeyi öğrenmelisiniz.

ahhh kuzuşum benim ya :( böyle bir fotoğrafta sizin gülmenize de çok sinir oldum ayrıca siz niye fotoğrafta çıkmak zorundaydınız ki?

bu kuşları kendinden daha büyük kuşlarla aynı kafese koymayın. kapıya falan sıkıştıysada onun da vicdan azabı çok ağır dikkat edin. kuşun gagası kökünden sökülmemiş hala bir şansı var. o da keratin yapıda aynı tırnaklarının uzaması gibi gagası da uzayabilir. ama bu sürede düzgün yem kıramayacağı için mama ve şırınga ile o kuşu beslemeyi öğrenmelisiniz.
Kökünden sökülmeden yapiştirdilar zaten ama doktor ensure diye bi sıvı mama verdi 3-4 damla 3 öğün dedi ama ben bunun yettiğini düşünmüyorum tutar mi sizce gagası

o gaga tutmaz malesef hatta zamanla kuşa rahatsızlık verebilir. gagası onu ne kadar götürürse o kadar kardır çok dikkat edin.

Gerçekten çok sinir oldum bende şuan.. O resimde siz gülüyorsunuz resmen kendinizi teşhir etmek sergilemek için o masum yaralı mubişi kullanmışsınız. İçim çok acıdı şuan ağlamak üzereyim desem yeridir. Ben dayanamadım sahibinin mutlu mesut haline bak. Yavrumun haline bak.. O hale nasıl geldi o ne yaptınız da o öyle oldu. Ne kadar acı çekiyor belli resimden. Kıyamam ben ona. Yazık ya yazık.

Y
Gerçekten çok sinir oldum bende şuan.. O resimde siz gülüyorsunuz resmen kendinizi teşhir etmek sergilemek için o masum yaralı mubişi kullanmışsınız. İçim çok acıdı şuan ağlamak üzereyim desem yeridir. Ben dayanamadım sahibinin mutlu mesut haline bak. Yavrumun haline bak.. O hale nasıl geldi o ne yaptınız da o öyle oldu. Ne kadar acı çekiyor belli resimden. Kıyamam ben ona. Yazık ya yazık.
Yahu siz bilip bilmeden ne konusuyorsunuz ben o fotoğrafi babaöma yemek yedi canimiz diye çekip atmiştim sizce umursamayan biri olsun burada ne işim var? Benim kuşumu kullanip burada kendimi sergilemeye ihtiyacim yok bunu istesem emin olun milyonlarca internet sitesi var! İşiniz gücünüz insani bilmeden yargilamak

ya gülümsemeye mi taktınız şuan yazık hayvana ya siz yakından ilgilenin insaAllah tutmasa bıle kabuksuz yem falan bi şekılde olur çok geçmiş olsun

ya gülümsemeye mi taktınız şuan yazık hayvana ya siz yakından ilgilenin insaAllah tutmasa bıle kabuksuz yem falan bi şekılde olur çok geçmiş olsun[/QUOTE
ALLAH razı olsun sizin gibi insanlardan.. gagasıyla birşey tutamiyor suan yemeye çalişiyor ama düşürüyor şırıngayı kullanmayı öğrenemedim hala petshoplar yapabilir mi bunu??

ya gülümsemeye mi taktınız şuan yazık hayvana ya siz yakından ilgilenin insaAllah tutmasa bıle kabuksuz yem falan bi şekılde olur çok geçmiş olsun
ALLAH razı olsun sizin gibi insanlardan.. gagasıyla birşey tutamiyor düşürüyor suan yemeye çalişiyor ama düşürüyor bende şırıngayı öğrenemedim hala

İnsanı yargılamak suçsa, hakime günah sa, Allah'a mahsustur.. Ben sadece eleştirimi yaptım. Buda benim bu forumda hakkım.. O yavru o haldeyken heralde ben babama ağlamaklı resim atardım. Çunku o yavrumun hali içler acısı. Gaga bir kanatlıda herşey demek. En önemli uzuvlarıdır. bırakın her şeyi bir yana baş bölgesi yaralanmaları insanda bile en acı veren yerlerdir. O yavru o acıyı yaşarken sizin mutlu haliniz beni rahatsız etti niye yalan söyleyeyim. Doğruları bu dünyada söylemek gerek.

kuş sahibi arkdaşım size sadece şunu söylemek isterim milletin ne dedini takmayın sanırım unıverste falan tanıdıgınız veterinerler var ilgi alakayla oldugu kadar duzelır ben sizin ilginize alakanıza ınanıyorum bende acemi biriyim daha fazla yardım etmek ısterdım

İnsanı yargılamak suçsa, hakime günah sa, Allah'a mahsustur.. Ben sadece eleştirimi yaptım. Buda benim bu forumda hakkım.. O yavru o haldeyken heralde ben babama ağlamaklı resim atardım. Çunku o yavrumun hali içler acısı. Gaga bir kanatlıda herşey demek. En önemli uzuvlarıdır. bırakın her şeyi bir yana baş bölgesi yaralanmaları insanda bile en acı veren yerlerdir. O yavru o acıyı yaşarken sizin mutlu haliniz beni rahatsız etti niye yalan söyleyeyim. Doğruları bu dünyada söylemek gerek.
Yahu siz beni anlamadiniz galiba yemeğini verdik diye seviniyoruz diyorum siz bunu anlamamak için neden bu kadar direniyorsunuz ayrica şuan çok canli fakat ben aç olduğunu düşünüyorum bu yüzden buradan yardim istedim siz ise beni eleştirme hakkına sahip değilsiniz sizin burda bulunma sebebiniz bahsettiğim konuyla ilgili bilginizi paylaşmak beni yargilamak yada eleştirmek değil ve evet doğrulari söylemek gerek inanin böyle durumda bir kuşunuz saatler boyunca yemek yemezse sizde yemek yediğinde sevinçle atardiniz o fotoğrafi

IMG_3213.JPG
kuş sahibi arkdaşım size sadece şunu söylemek isterim milletin ne dedini takmayın sanırım unıverste falan tanıdıgınız veterinerler var ilgi alakayla oldugu kadar duzelır ben sizin ilginize alakanıza ınanıyorum bende acemi biriyim daha fazla yardım etmek ısterdım
İnanciniz için ALLAH razi olsun paşa yani kuşum benim için çok değerli fakülteye uzman doktora götürdüm ve onlarla hatta o kadar sevdilerki size anlatamam..