Karadeniz Pet

Kuşumun gagası ve gaga taşı sorunları

Deneyli Kontrol

Yeni Üye
Kuşum eskiden gaga taşını çok severdi. Araştırdığımda gaga taşı yerine kalamar kemiği kullanmak daha sağlıklı dendiği için ilk taşı bitince kalamar kemiği aldım. Birkaç gün sonra ona da alıştı ve çok sevdi. Fakat bu kalamar kemiği de bitince yerine aldığım yeni kemiklere alışamadı. Hafif bir kokusu vardı son kemiklerin, sebebi kemikteki koku olabilir mi? Kemikleri sevmeyince gaga taşı aldım ama onu da kur yapmak dışında hiç kullanmıyor, kemirmiyor yani. Kafesinde hem gaga taşı hem de kemik var ama kullanmıyor ikisini de. Eskiden çok sevmesine rağmen niye böyle yapıyor olabilir? Başka markaları denemeli miyim, önerdiğiniz bir marka var mı? Bir de kuşumun gagası uzamış mı?

Ekli dosyalar

• 25D4568B-2152-4303-BE9E-8942126A7D1B.jpeg
    25D4568B-2152-4303-BE9E-8942126A7D1B.jpeg
    59.8 KB · Görüntüleme: 36
Kalamarı ihtiyacı oldukça tüketir. Muhtemelen aldığınız kemikte ekşimsi bir koku vardı. Ayrıca alçıdan yapılmış gaga taşlarını kullanmayın. Mineral blok alın, hem mineral ihtiyacını karşılarken hemde gagasını törpülemiş olacak.
Ayrıca aşağıdaki konuyu inceleyin.

Kalamarı ihtiyacı oldukça tüketir. Muhtemelen aldığınız kemikte ekşimsi bir koku vardı. Ayrıca alçıdan yapılmış gaga taşlarını kullanmayın. Mineral blok alın, hem mineral ihtiyacını karşılarken hemde gagasını törpülemiş olacak.
Ayrıca aşağıdaki konuyu inceleyin.
Teşekkür ederim. Haklısınız, ekşimsi kokuyordu ama açık almadığım için pek önemsememiştim. Yine de temizleyeyim

Tek başıma kesmeye çok korkuyorum. Veterinerler bu işlem için çok para alıyor mu acaba, biliyor musunuz?
Bildiğim kadarıyla hiç almıyorlar küçük bi işlem çünkü ben kuşumun tırnaklarını gagasını 5 kuruş vermeden kestirdim tabi veterinerden veterinere değişiklik gösterebilir.

Siz kesmeyin istemeden de olsa canını yakabilir ya da yanlış bir kesim yapabilirsiniz Allah korusun.
bence de kesmeyin.
hayvan kendi düzeltir muhtemelen gaga taşına sürterek.
baktınız düzeltemiyor götürün veterinere
veteriner kessin.

bence de kesmeyin.
hayvan kendi düzeltir muhtemelen gaga taşına sürterek.
baktınız düzeltemiyor götürün veterinere
veteriner kessin.
Biraz düzeltir gibi oldu, bugün taşı kullanırken gördüm. Birkaç gün daha beklemeye karar verdim. Hem size hem de yanıt veren herkese teşekkür ederim

Geri