Karadeniz Pet

Kuşumun Garip Halleri

WonWen

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. Videoda da gördüğünüz üzere kuşum kafasıyla garip hareketler sergiliyor, karnını yere değdiriyor, kanadı titriyor ve kabarık. Kuşum geleli 3 hafta oldu. Hala benden korkuyor. 1 Saat öncede uçamamaya başladı. Aşağı doğru süzülüyor, düz uçuyor ancak yukarı çıkamıyor.

Merhaba arkadaşlar. Videoda da gördüğünüz üzere kuşum kafasıyla garip hareketler sergiliyor, karnını yere değdiriyor, kanadı titriyor ve kabarık. Kuşum geleli 3 hafta oldu. Hala benden korkuyor. 1 Saat öncede uçamamaya başladı. Aşağı doğru süzülüyor, düz uçuyor ancak yukarı çıkamıyor.
Kuşun korkması normal. Çünkü yetişkin bir dişinin size alışması zor olur.
Kanat titremesi için daha net video yükleyiniz.

Bu durumun korku ile olduğunu zannetmiyorum. Nefes almasında bir güçlük, bir hırıltı var mı? Dışkısı ne durumda? Oda sıcaklığı nasıl?
Dışkısında bir problem yok. Etrafı yeşil ortası beyaz şeklinde. Kabarıklığı azaldı ve tünekte biraz daha dik duruyor şuanda. Nefes almada güçlüğü yok. Sadece arada bir (çok nadir) ötmeye çalışır gibi hırlamaya yakın ses çıkartıyor. Videoya alamıyorum nadiren yapıyor. Geceleride vikvik sesleri duymuyorum.

oda sıcaklığı nasıl ? Bulunduğu ortam sesli mi kafes yanında bir obje var mi korkacağı bir de siz yanına gelince titreme artıyor mu ?
ben yanına gelince titreme artıyor ancak tek kanadı titriyor. Kuş uçamıyor şuanda. Bu olay aniden gerçekleşti. Sanırım bu olaydan önce bir yere çarpmıştı kanadını.

oda sıcaklığı nasıl ? Bulunduğu ortam sesli mi kafes yanında bir obje var mi korkacağı bir de siz yanına gelince titreme artıyor mu ?
Herhangi bir obje yok korkacağı. Ses olarak sadece odanın içinde ben varım. Bende bağırarak konuşmuyorum.

Herhangi bir obje yok korkacağı. Ses olarak sadece odanın içinde ben varım. Bende bağırarak konuşmuyorum.
Kuş yetişkin bir dişi. Sizden hatta sesinizden dahi korkması normal bir durum. Zamanla sizden korkması ve kanat titremesi geçer.

Dışkıda ishal vs. ya da bariz bir hastalık yoksa, korktuğu içindir.

Kuş yetişkin bir dişi. Sizden hatta sesinizden dahi korkması normal bir durum. Zamanla sizden korkması ve kanat titremesi geçer.

Dışkıda ishal vs. ya da bariz bir hastalık yoksa, korktuğu içindir.
Uçabilen kuş bir anda uçamamaya başladı o beni korkutuyor. Kafesten çıkartmıyorum şuanda. Kanadııyla gerinebiliyor yani lanadını hisediyor. Kırık veya çıkık olduğunu düşünmüyorum. O yüzden bir an önce b vitamini vermeyi düşünüyorum. Ayrıca kafesten çıkartmamayı da. Siz ne dersiniz?

Uçabilen kuş bir anda uçamamaya başladı o beni korkutuyor. Kafesten çıkartmıyorum şuanda. Kanadııyla gerinebiliyor yani lanadını hisediyor. Kırık veya çıkık olduğunu düşünmüyorum. O yüzden bir an önce b vitamini vermeyi düşünüyorum. Ayrıca kafesten çıkartmamayı da. Siz ne dersiniz?
Öncelikle hastalık ya da kırılmaz incinme emareleri olup olmadığına emin olun ya da veterinere gidin.

Öncelikle hastalık ya da kırılmaz incinme emareleri olup olmadığına emin olun ya da veterinere gidin.
Son 2 gündür dışarı çıkartmıyordum. Şimdi biraz çıkartayım dedim. Eskisinden daha iyi uçuyordu. Sanırım kanadı incinmiş ve zamana ihtiyacı var.

Geri