Karadeniz Pet

Kuşumun Genel Durumu Hakkında

Be0wulf

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce sahiplendiğim kuşumun fotoğraflarda da göründüğü gibi poposuna dışkı yapışmaya başladı.Öncelikle bir hastalığı mı var bunu sormak istiyorum.
İkincisi ise kuyruk tüyleri kafese takıldığı için koptu fotoğraflardan da gözüktüğü gibi bu problem için ne yapabilirim ?
Ve son olarak fotoğraflara bakarak kuş hakkında yorumlarınızı bekliyorum
Şimdiden teşekkürler
IMG_6636.JPG
IMG_6635.JPG
IMG_6634.JPG

Petshop veya veterinerden probiyotik alın. Onu edinene kadar da suyuna yarım suluğa 10 damla olacak şekilde sirke katın. 5 gün boyunca Suyu her gün tazeleyin. Popo çevresindeki uzun tüyleri makasla kısaltın. Halsizlik kabarma başlarsa yazın. Kuşta sindirim problemi var sirketle geçebilir de geçmeyebilir de... kötüye giderse yazın.

Petshop veya veterinerden probiyotik alın. Onu edinene kadar da suyuna yarım suluğa 10 damla olacak şekilde sirke katın. 5 gün boyunca Suyu her gün tazeleyin. Popo çevresindeki uzun tüyleri makasla kısaltın. Halsizlik kabarma başlarsa yazın. Kuşta sindirim problemi var sirketle geçebilir de geçmeyebilir de... kötüye giderse yazın.
hazır kuru maya ile kendim probiyotik vermeye başlamıştım devam edeyim mi yoksa petshoptan mı edineyim ?
hem sirkeli hemde probiyotikli su bulundurmalıyım kafeste ?

Hayır 5 gün sade sirkeli su verin sonra probiyotik başlayın. Bence profesyonel bir probiyotik kullanmanız daha iyi olur.

Popo tüylerini kısalttıktan sonra da bakın eğer yapışıyorsa mutlaka temizleyin orada kalmasın.Orada yapışık kalması da baya sıkıntılı durumlara yol açıyor.

8A65C929-F2BF-447A-A60B-7E778400A7B2.jpeg
Popo tüylerini kısalttıktan sonra da bakın eğer yapışıyorsa mutlaka temizleyin orada kalmasın.Orada yapışık kalması da baya sıkıntılı durumlara yol açıyor.

Bu şekilde düzelttim popo tüylerini takibe başlayacağım

Geri