Karadeniz Pet

kuşumun hastalığı ne?

Tarife baktınız değil mi yapın o yazılanları. Avcunuzdan yem yedirmeye çalışın. İlaçlarını içmesine dikkat edin.
Yaptım ama yemiyor mamayı zorla yedirmeye calıstım gozleri kapalı açmıyor hareket etmiyor ama nefes alıyor

başka bir veteriner imkanı yok mu?kuşlardan anlayan bazı veterinerler var istanbulda mısınız?kabuksuz yem alıp elinizle vermeyi deneyebilirsiniz.birde besleme aparati oluyor fakat onu bilmeden yapmanız riskli olabilir.maşallah güzel bir hayvan.

başka bir veteriner imkanı yok mu?kuşlardan anlayan bazı veterinerler var istanbulda mısınız?kabuksuz yem alıp elinizle vermeyi deneyebilirsiniz.birde besleme aparati oluyor fakat onu bilmeden yapmanız riskli olabilir.maşallah güzel bir hayvan.
Akşam bir akrabamız veterinere yazdım kuş yemiyor icmiyordu şırıngayla besledim onu hali olmamasına ragmen bana zar zor geldi son kez öptüm ama bu sabah ölmüştü elimden gelen her şeyi yaptım ama kurtaramadım.

Merhabalar, kuşumun burnunun sol tarafı tamamen kapanmış ve o tarafı sürekli tüneğe sürtüyor.. Mantar mı yoksa akıntı kaynaklı tıkanıklık mı emin olamadım, ne yapmam gerekir

Ekli dosyalar

• 9B3D26FF-E24F-45A4-BE98-C2BDEA9D4A0F.jpeg
    9B3D26FF-E24F-45A4-BE98-C2BDEA9D4A0F.jpeg
    1,008.2 KB · Görüntüleme: 17
  • D6A170E8-4583-4AC2-A5A6-95080FC4B1BE.jpeg
    D6A170E8-4583-4AC2-A5A6-95080FC4B1BE.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 17
  • FB7640A9-5139-4C6A-BBC6-9A1DDE788070.jpeg
    FB7640A9-5139-4C6A-BBC6-9A1DDE788070.jpeg
    825 KB · Görüntüleme: 15
Merhabalar, kuşumun burnunun sol tarafı tamamen kapanmış ve o tarafı sürekli tüneğe sürtüyor.. Mantar mı yoksa akıntı kaynaklı tıkanıklık mı emin olamadım, ne yapmam gerekir
Elma sirkeli suya batırılmış pamuklu çubukla o bölgeyi temizleyin sık sık. Kuşta hapşurma var mıydı?

Elma sirkeli suya batırılmış pamuklu çubukla o bölgeyi temizleyin sık sık. Kuşta hapşurma var mıydı?

Yoktu aslında ama bir hafta başka birine emanet ettim iş seyahatine çıktığım için, bugün geri aldığımda fark ettim..
Sirke/su oranı nasıl olmalı suyun, günde kaç kere silmeliyim? bir de ilave bir ilaç kullanmam gerekir mi?

Yoktu aslında ama bir hafta başka birine emanet ettim iş seyahatine çıktığım için, bugün geri aldığımda fark ettim..
Sirke/su oranı nasıl olmalı suyun, günde kaç kere silmeliyim? bir de ilave bir ilaç kullanmam gerekir mi?
Oranlama olarak bir şey diyemiyorum ama direkt elma sirkesi yakıcı etki yapar onun suyla seyreltilmesi gerekir. Günde iki üç kez silebilirsiniz. Mantar ise o bölgeye troysd adlı kremi sürmeniz gerekir.

teşekkür ederim şimdi hemen siliyorum, mantar olup olmadığını nasıl anlayabilirim?

teşekkür ederim şimdi hemen siliyorum, mantar olup olmadığını nasıl anlayabilirim?
Elma sirkeli su gibi tuzlu su da bu konuda işe yarayacaktır aklınızda bulunsun. Kuşu gözlemleyin nefes alıp verirken kuyruğu atıyor mu, hapşuruyor mu, burun akıntısı var mı?

Elma sirkeli su gibi tuzlu su da bu konuda işe yarayacaktır aklınızda bulunsun. Kuşu gözlemleyin nefes alıp verirken kuyruğu atıyor mu, hapşuruyor mu, burun akıntısı var mı?

Nefes alıp verirken kuyruğu atıyor, hapşırığı yok ama. Bir de diğer kuşlardan ayırmam gerekir mi?