Karadeniz Pet

Kuşumun heryeri pislendi

candark17.06

Meraklı Üye
Arkadaşlar kuşum 1haftadır yumurtadan yeni çıkan yavrularına bakıyor. Yuvalığı açıp rahatsız etmek istemiyorum ancak yavru kuşların dışkısı sanırsam kafasına ve göğsüne bulaşmış tüyleri biraz yolunmuş şekilde arada nadiren çıkıyor beni görünce geri yuvalığa giriyor. Tam detaylı resim çekemedim ancak paylaşacağım resimde belli oluyor ekranı parlatırsanız görebilirsiniz. Bunu nasıl temizlemem gerekiyor 3-4 gündür böyle pis duruyor ve halsiz gibi geziniyor. Hasta olur diye korkuyorum.
f236363a08681880eda7cde6c967728e.jpg

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Pasakli bir disi mamaya devam edin kendisi zamanla temizlenir mudahaleye gerek oldugunu dusunmuyorum

a20480fb2a15d746a740341b97047d21.jpg

Göğüs tüyleride böyle dökük vaziyette 1tane boş yumurta var yuvalikta ondan kuş çıkmadı bozuk yani kesinlikle. Acaba o yumurtaya mı yatıyor hala. Almalı mıyım onu?

Cikma zamani gectiyse alabilirsiniz isitma amacli da yatabilir disiler yumurtalari sicak tutmak duzenlemek icin gogus tuylerinden tuyleri yolabildigini duymustum oyle bir sey olabilir mi bilemiyorum

Cikma zamani gectiyse alabilirsiniz isitma amacli da yatabilir disiler yumurtalari sicak tutmak duzenlemek icin gogus tuylerinden tuyleri yolabildigini duymustum oyle bir sey olabilir mi bilemiyorum
Teşekkür ederim sağolun yanlız izin vermiyor yuvalığı açıp bakmama almak için ısrar etsem yavrulara yinede bakar mi acaba bi sıkıntı olur mu?

Disari ciktiginda mama yem su icerken cok hizli bir sekilde alirsiniz eldiven takip mama verebiliyordum disim cok hircin psikopatti bazen boyle asiri kiskanc disiler olabiliyor:)

Disari ciktiginda mama yem su icerken cok hizli bir sekilde alirsiniz eldiven takip mama verebiliyordum disim cok hircin psikopatti bazen boyle asiri kiskanc disiler olabiliyor:)
[emoji23] Dışarı çıktığı zamanlar çok nadir ve yaklaşınca hemen geri giriyor hizlica ona vakit kalmıyor malesef. Bu yüzden yumurtada yattığını düşünüyorum zaten dışarıdaki hali çok yorgun ve halsiz

Ay gazete çok yanlış, beyaz a4
Ya da rulo havlu sağlıklı olanı.

Mantar olur, ya da barsak florası bozulur yoksa.

Elinize geldiğinde, ılık nemli pamukla ıslatın, o gerisini temizler

Hakikaten çok kakalı, yeniden baktım da

Ee biraz zorla bağırtarak olacak temizlik gibi sanki

[emoji4] gazete ısırmıyorlar takip ediyorum. Gelende saman kağıdı kullanıyorum şuan bittiği için kullanamadım. Teşekkür ederim yorumunuz içinde

[emoji4] kovalayıp aldım kaşıkla geri girdi yuvaya kızarakta sıkıntı yok sanırsam yuvada şimdi

[emoji4] gazete ısırmıyorlar takip ediyorum. Gelende saman kağıdı kullanıyorum şuan bittiği için kullanamadım. Teşekkür ederim yorumunuz içinde

Yo ısırmayla değil ki, ayağı kanadı gagası dokunur, kokusu ciğerine gider.
Ben çok seviyorum kuşları, o yüzden hemen gördüğüm herkesi uyarıyorum.

Geri