Karadeniz Pet

Kuşumun kanadın da şişme

gizemdm

Yeni Üye
Muhabbet kuşum çok neşeli yerinde durmayan elden ele gelen hareketli ve sıcak kanlı bi kuş bugün yastığı silkelerken ona denk geldi ve kanadı kanadı irkildi şuan çok korkuyor şişti uçamıyor yere saklanıyor çok korkuyorum uçamıycak diye ya ölürse b vitamini attım suyuna 10 damla içti biraz kendine geldi yeminide tazeledim nolur yardım edin vicdan azabı çekiyorum kuşumu canımda çok seviyorum lütfen bilgi verin .

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kanaması durdu mu ? Umarım kanatta ciddi bişi yoktur.Kuşu kafesten çıkarmayın bir süre.Korkusunu atsın üzerinden,ayrıca kanadı incinmişse de dinlenir bu süreçte.Yumurta maması yapın ve içine kalamar kemiği ya da yumurta kabuğunu toz haline getirip koyun.Bunu haftada 2-3 gün yapın kuş kendisini toparlayana dek.(Kırık olduğunu falan düşünüosanız veterinere gitmekten başka çare yok )

Kanaması durdu mu ? Umarım kanatta ciddi bişi yoktur.Kuşu kafesten çıkarmayın bir süre.Korkusunu atsın üzerinden,ayrıca kanadı incinmişse de dinlenir bu süreçte.Yumurta maması yapın ve içine kalamar kemiği ya da yumurta kabuğunu toz haline getirip koyun.Bunu haftada 2-3 gün yapın kuş kendisini toparlayana dek.(Kırık olduğunu falan düşünüosanız veterinere gitmekten başka çare yok )
uyuyor şuan benden çok korkuyor toparlarsa birdaha gelmez mi elime yumurta mamasını nasıl yapıcam ben hep yem veriyorum birde kanayan yer önceden yaraymış heralde kapanmış birbirini toparlamış bi yer gibi ama onun üstüne aynı yer kanadı kanadı çıkmış gibi bir tanesi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:50 -->-> Daha önceki mesaj 00:49 --

Geçmiş olsun, kanaması durduysa yapabileceğin başka bir şey yok. Yarınki bakıp duruma göre veterinere götürürsün.
kanaması pek yoktu gözle gürülür bi kan vardı ama damlamıyordu bile ama kanadının teki çıkmış gibi çok korkuyor bizden omzumuza geliyor ama kaçıyor bir yerlere saklanmaya çalışıyor düzelebilir mi yada ölür mü

Yumurta maması sitede vardır tarifi ama ben basitçe yazayım.1 etimek'i haslanmıs yumurtanın yarısı ile birlikte iyice ezin,toz haline gelsin.Daha sonra parmak kadar havucu rendeleyin ve haslanmıs yumurtanın da kabugunu toz haline getirin.Karıştırın hepsini.Bu mama vitamin ve kalsiyum açısından zengindir.Kalsiyum desteği olcağından kanadını toparlar diye düşündüm.Bu mama kafeste sadece 1 gün durur ama,içinde yumurta olduğundan kokar bir süre sonra.Kuşlara sağlıklı zamanlarında da haftada 1 gün verilir ama dediğim gibi siz bir süre haftada 2-3 gün yapabilirsiniz.Yarın suluğuna da çay demi koyun.Yarısı çay demi,yarısı su olsun.Stresi alır.Yarın bir veterinere götürseniz iyi olur ama,ne olur ne olmaz

Son düzenleme:
İnşallah iyileşir,, tabi vicdan azabi da kötü bi durum
Hayvan cani acidigi için kuytu köşelere gitmek istiyor,, hayvanlarda en belirgin özelliktir hastalik durumlarinda gizlenme istegi duyuyorlar

Siz kafeste gözlemleyin ve sürekli sevgi dolu konuşmalar yapin ,, anlamaz saniyoruz ama çok iyi anliyorlar söylediklerimizden ne hissettigimizi biliyor hayvanlar
Dişari çiktigi zamanlarda sürekli gzünüz üstünde olsun iyileşmesi nasil gözlemleyin aşama aşama
Geçmiş olsun

Çok geçmiş olsun inşaallah incinmistir ve kısa sürede toparlar

Geçmiş olsun valla çok üzüldüm umarım önemli birşeyi yoktur

SM-N900 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geçmiş olsun valla çok üzüldüm umarım önemli birşeyi yoktur

SM-N900 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Insallah çok teşekkür ederim dışarı çıkarıyorum ucamiyor inerek kafese girdi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:21 -->-> Daha önceki mesaj 11:20 --

Yumurta maması sitede vardır tarifi ama ben basitçe yazayım.1 etimek'i haslanmıs yumurtanın yarısı ile birlikte iyice ezin,toz haline gelsin.Daha sonra parmak kadar havucu rendeleyin ve haslanmıs yumurtanın da kabugunu toz haline getirin.Karıştırın hepsini.Bu mama vitamin ve kalsiyum açısından zengindir.Kalsiyum desteği olcağından kanadını toparlar diye düşündüm.Bu mama kafeste sadece 1 gün durur ama,içinde yumurta olduğundan kokar bir süre sonra.Kuşlara sağlıklı zamanlarında da haftada 1 gün verilir ama dediğim gibi siz bir süre haftada 2-3 gün yapabilirsiniz.Yarın suluğuna da çay demi koyun.Yarısı çay demi,yarısı su olsun.Stresi alır.Yarın bir veterinere götürseniz iyi olur ama,ne olur ne olmaz
Çok cok tesekkur ederim dediklerinizi yapıcam

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:23 -->-> Daha önceki mesaj 11:21 --

Çok çok teşekkür ederim dediklerinizi hemen yapıcam .

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:25 -->-> Daha önceki mesaj 11:23 --

İnşallah iyileşir,, tabi vicdan azabi da kötü bi durum
Hayvan cani acidigi için kuytu köşelere gitmek istiyor,, hayvanlarda en belirgin özelliktir hastalik durumlarinda gizlenme istegi duyuyorlar

Siz kafeste gözlemleyin ve sürekli sevgi dolu konuşmalar yapin ,, anlamaz saniyoruz ama çok iyi anliyorlar söylediklerimizden ne hissettigimizi biliyor hayvanlar
Dişari çiktigi zamanlarda sürekli gzünüz üstünde olsun iyileşmesi nasil gözlemleyin aşama aşama
Geçmiş olsun
Çok teşekkür ederim peki iyilesirse be de kaçması ortadan kalkarmi ben sevgi göstereceğim omzuma falan alırım

geçmiş olsun kardeşim, umarım en kısa zamanda kartal gibi uçar..

Arkadaslar suan farkettim kanayan yerde 1 tane kanadı kalmıs ne zaman uzar

Geri