Karadeniz Pet

Kuşumun kanadında sorun var

CNK TC

Emektar Üye
Kuşumun hiç birşeyi yokken bir geceden sonra sabah baktığımda kuşumun sol kanadı sarkmış şekilde aynı aşağıda vereceğim resimdeki gibi aşağı sarkık bir kanadı siz ce bu incinme mi cünkü kusu kafesten cıkartmam kolay kolay birşeyde yok salma kafeste besliyorum acaba diye düşünüyorum gece kafeste uctu kafes teline mi sıkıştırdı kanadı ne yaptı .

Doğru bilgileri bekliyorum kuş yem yiyor su içiyor fakat kanadı agrıyor herhalde ötmüyor artık eskisi gibi. 4 gündür böyle kuşum . Aşağıdaki resimdeki gibi aynen ama aşağıdaki resimdeki kuş benim değil örnek olarak gösterdim.

02E6D949A622873ED28CB41AE92A102A.jpg

[MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] [MENTION=2841]dante25[/MENTION] [MENTION=1]Muhammet ÇELİK[/MENTION] cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
Geçmiş olsun.
Önceden beslediğin kuş, 4 gündür bu haldeyse muhtemelen çarpmya bağlı bir ağrı olabilir. Uçmasında bir sıkıntı yoksa geçecektir yakın zamanda.

Levent abi ucamıyor fakat yanlız kanadını kıpratıyor . Büyük ihtimal kafes tellerine sıkıştırdı veya carptı gece kendini sabah baktığımda böyle olmustu. Eskisi gibi ötmüyor fakat yemini suyunu mamasını güzel yiyor.

gece eğer çıtırtı veya ani ses vb şey olduysa kendini kafeste ordan oraya atmıştır.Benim başıma geldi dün.

gece eğer çıtırtı veya ani ses vb şey olduysa kendini kafeste ordan oraya atmıştır.Benim başıma geldi dün.

çifthane kafeste besliyorum evet yanlız orta bölümünden ayırdım 4 kuş var aynı çifthanede dün gece çıldırdıklarını gördüm ışığı açtım çarpıyorlardı kafes tellerine . Ama bu kanat olayı 4 - 5 gün önce oldu yani benm bulunduğum odada değildi kuşlar.

Ben incindiğini düşünüyorum fakat iyileşme süresi nedir onu bilmiyorum.

Son düzenleme:
çifthane kafeste besliyorum evet yanlız orta bölümünden ayırdım 4 kuş var aynı çifthanede dün gece çıldırdıklarını gördüm ışığı açtım çarpıyorlardı kafes tellerine . Ama bu kanat olayı 4 - 5 gün önce oldu yani benm bulunduğum odada değildi kuşlar.

Ben incindiğini düşünüyorum fakat iyileşme süresi nedir onu bilmiyorum.

Bazı ahşap eşylardan çıtırtı gelir.inşallah iyileşir.Geçmiş olsun

Merhaba Arkadaşlar benim de kuşumun aynibkardesiminki gibi bir kanadı çökük kaynarsa yanlıs kaynarmı yada birakip kendi kendine iyileşir mi kuşun kanadı titriyor bide hem de tüy döküyor çok kötü bi zamana denk geldi kanat incinmesimi desem kırılmasımı bilemedim sizce nasıl yapmalıyım

Merhaba Arkadaşlar benim de kuşumun aynibkardesiminki gibi bir kanadı çökük kaynarsa yanlıs kaynarmı yada birakip kendi kendine iyileşir mi kuşun kanadı titriyor bide hem de tüy döküyor çok kötü bi zamana denk geldi kanat incinmesimi desem kırılmasımı bilemedim sizce nasıl yapmalıyım
Kardeşim bende bir ilaç var krem yani benim kuşumu o İyileştiriyor kuşumda tıpkı senin gibi oldu. Kremi kullanıyorum Ve toparlıyor şu an ... kremin adı : Kamfolin eczanede bulursun kanadını hafif açıp içine süreceksin ve toparlayacak yanlız narin ol daha çok hasar verebilirsin fotoğraftan anlayacağın gibi toparlıyor benimki artık kanat titretmiyor :))

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    882.7 KB · Görüntüleme: 3,865
Gecen gün benimde başıma geldi veterinere götürdüm incitmiş kanadını dedi bi damla damlattı o bölgeye zamanla gecicek salma dedi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

merhaba benimde kuşumun kanadı 1 haftadır böyle kafesi yüksekten yere düştü maalesef ve o günden beri uçamıyor ama o kanadını arada bir açıp esnetmeye çalışıyor dışarı salınca uçmaya çalışıp düşüyor kırılmış mıdır veya çıkmış olabilir mi? incindiyse ne kadar sürede iyileşir? veteriner aradım ama bir türlü bulamadım İstanbul üniversitesine götürün dediler ama bana oldukça uzak geçmezse götürmeyi planlıyorum ama kırıksa ve öyle kaynarsa diye endişeleniyorum.

Kardeş
merhaba benimde kuşumun kanadı 1 haftadır böyle kafesi yüksekten yere düştü maalesef ve o günden beri uçamıyor ama o kanadını arada bir açıp esnetmeye çalışıyor dışarı salınca uçmaya çalışıp düşüyor kırılmış mıdır veya çıkmış olabilir mi? incindiyse ne kadar sürede iyileşir? veteriner aradım ama bir türlü bulamadım İstanbul üniversitesine götürün dediler ama bana oldukça uzak geçmezse götürmeyi planlıyorum ama kırıksa ve öyle kaynarsa diye endişeleniyorum.
Kardeş çözdün mü peki bende de var aynısı sandalyeden düştü ve sarkık şu an napıcam bilemiyorum,zaten sürekli uykulu hasta galiba vitaminini de almadım çok vicdan azabı çekiyorum nolur yardım edin

Aynısı bana da oldu , birkaç gün önce uçan kuş bugün kafesten saldığımda yere inmedi kafesin üstünde bekledi fakat indiğinde hiç uçmuyor elime de pek alışık değil elimi ona götürünce köşeye kaçıyor geçmesi dileğiyle.

kuş kanadını kıpratıyorsa incinmiştir belli bir süre dinlenmeye alın fazla hareket etmemesini sağlayın ki çabuk iyileşsin durgunluk canı acıyor ondandır hastalık vs gözlemlemiyorsanız tabi.. (dışkı,hapşurma,burun akıntısı gibi) eğer öyle bişeyde veteriner ama incinmede aynı bizler gibi ne kadar kısıtlı hareket o kadr çabuk incinme yemesine beslenmesine uyku kalitesine 1 tık daha çok dikkat edin

benim kuşumun kanadı da incinmişti sesi çıkmıyordu durgundu haftalardır üzerine bide hasta olmuştu heryerden sakattı ama zamanla iyileştirdim ve 1 ay kadar falan uçamadı uçmayı çok seven kafeste duramayan kuşumu haftalarca kafeste 10 numara bakıma aldım hastanelerdeki gibi :) zamanla sesi çıktı hastalığı düzeldi kafesten çıkmak istedi saldım ama uçak iniyormuş gibi uçuyordu yere çakılıyordu bize düşman gibiydi zaten kaçıyordu zamanla aştık onu da şimdi eskisinden daha çok iyi uçuyor :)))

Kardeş

Kardeş çözdün mü peki bende de var aynısı sandalyeden düştü ve sarkık şu an napıcam bilemiyorum,zaten sürekli uykulu hasta galiba vitaminini de almadım çok vicdan azabı çekiyorum nolur yardım edin
Kusura bakmayın yeni gördüm kendi kendine geçti vitamin meyve vs kullandım birde güçlenmesi için mama tarifi vardı YouTube da oradan mama hazırlamıştım yanlış hatırlamıyorsam yumurtanın kabuğu mu beyazımı ne vardı içinde rendelenmiş suyu alınmış havuç vs ama Benim ki sevmedi pek diğer kuşlarda işe yarıyormuş ama bünyesini güçlendirmede

Geri