Karadeniz Pet

Kuşumun kanadi kırık mı incinmiş mi

Esra48

Meraklı Üye
Kusumun kanadi farkedilmeyen bi darbe sonucu bu hale geldi 2 tane veteriner götürdüm incinmis dediler ve bsy yapmadilar geçer dediler
Kanadi düşük duruyor gogus kafesi de kaymış vaziyette o kanadi titriyor ama hareket ettirebiliyor kısıtlı da olsa
Kanadi kirik mi sarilmasi gerekiyormu napmam gerek
En onemlisi DUZELECEKMI :(

Ekli dosyalar

• 20180522_222002.jpg
    20180522_222002.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 322
  • 20180522_221908.jpg
    20180522_221908.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 317
Beslenmesine dikkat edin uçurmayın kırık olsa hareket etmez nasıl darbe almış?

Bu arada kanadını arada bir detaylı canını yakmadan bakın belki kanamış hasar almış olabilir yara varsa en azından mikrop kapmasın. Veteriner detaylı inceledi mi? Herhangi bir sargı olsun krem olsun vermedi mi?

Beslenmesine dikkat edin uçurmayın kırık olsa hareket etmez nasıl darbe almış?

Bu arada kanadını arada bir detaylı canını yakmadan bakın belki kanamış hasar almış olabilir yara varsa en azından mikrop kapmasın. Veteriner detaylı inceledi mi? Herhangi bir sargı olsun krem olsun vermedi mi?
Kanama yara fln yok krem fln vermedi 3 4 haftaya kaynar bu demis 2 veteriner de :(
Ama dusuk duruyo npayimki hc kafesten cikarmyayim mi

Evet daha once de gondermistiniz bana ama benim kusumunkini sarmadilar sardirayimmi durmaz ki cok cemkiriyor dokunma bana diye o sargi bezini mafeder
Pardon aramıza nereden katılıyorsunuz acaba

Bir sayfada gormustum tüylerini yoluyor diye veteriner boyunluk takmıstı bir kusa o yontem uygulanabilir sizin kuşa kanadını sardırın eğer sargıyı cıkaracagını dusunuyorsanız boyunlukdan da taktirabilirsiniz bir müddet belki uzanamaz kanadına.

Bir sayfada gormustum tüylerini yoluyor diye veteriner boyunluk takmıstı bir kusa o yontem uygulanabilir sizin kuşa kanadını sardırın eğer sargıyı cıkaracagını dusunuyorsanız boyunlukdan da taktirabilirsiniz bir müddet belki uzanamaz kanadına.
Bunu burda yapabilecek bi veteriner imkansız:( 3 gundur muhabbet kusundan anlayan veteriner arastirmaktan canim cikti dusunun

Kusumun kanadi farkedilmeyen bi darbe sonucu bu hale geldi 2 tane veteriner götürdüm incinmis dediler ve bsy yapmadilar geçer dediler
Kanadi düşük duruyor gogus kafesi de kaymış vaziyette o kanadi titriyor ama hareket ettirebiliyor kısıtlı da olsa
Kanadi kirik mi sarilmasi gerekiyormu napmam gerek
En onemlisi DUZELECEKMI :(
Geçmiş olsun:(

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bunu burda yapabilecek bi veteriner imkansız:( 3 gundur muhabbet kusundan anlayan veteriner arastirmaktan canim cikti dusunun
bişey yapmasına da gerek yok sadece anlayan bi veteriner istiyorum :( oda yok kedi köpek büyükbaş veteriner mevcut hep kuşumu iyileştiren tek yer burası:( dualarınızı esirgemeyin kuşum bugün kendine biraz da olsa geldi zıplamaya başladı :) şimdi ben böyle kuşu nasıl izin vermeyeyim kımıldamadan durmasına normalde çok şımarık yavaş yavaş başlıyor şımarıklığa

bişey yapmasına da gerek yok sadece anlayan bi veteriner istiyorum :( oda yok kedi köpek büyükbaş veteriner mevcut hep kuşumu iyileştiren tek yer burası:( dualarınızı esirgemeyin kuşum bugün kendine biraz da olsa geldi zıplamaya başladı :) şimdi ben böyle kuşu nasıl izin vermeyeyim kımıldamadan durmasına normalde çok şımarık yavaş yavaş başlıyor şımarıklığa

Sağlığı için uçurmayın beslenmesine iyi bakın

79F655F9-C6C6-49EB-81F3-FE10DDAB1CCA.jpeg
2ECF9709-6750-41A0-AAFD-D3A5C1A4EDAB.jpeg
Merhabalar, yaklaşık üç hafta önce diğer iki kuşumla arkadaş olsunlar diye eve iki tane yavru kuş aldım, yani dört tane oldular
gelgelelim miniklerden erkek olanı eve geldikten bir hafta sonra kanadını aşağıda tutmaya başladı, kafeste bir yere mi çarptı ne oldu bilemiyoruz ☹️
Hareketleri normal, kafesten çıkınca güzel de uçuyor, neşeli bir kuş, kanadını geriyor, kaşıyor, oynatıyor ama ilk bi gerdiği an yukarıda tutuyor sonra hemen aşağı indiriyor.
Kuşumun kanadı kırılmış mı ne yapmam gerekir?

Ekli dosyalar

• A7B29EFB-8A27-4AA6-BDF7-34954BFC4394.jpeg
    A7B29EFB-8A27-4AA6-BDF7-34954BFC4394.jpeg
    1 MB · Görüntüleme: 276
  • 69B430BE-EA88-47AA-83EE-AEE93C75B88C.jpeg
    69B430BE-EA88-47AA-83EE-AEE93C75B88C.jpeg
    1.6 MB · Görüntüleme: 290
Geri