Karadeniz Pet

Kuşumun kursağı şişti demiştim şişik yer iltihap olmuş

Xartemis

Meraklı Üye
Şişik yer aslında iltihapmış kursağının üstündeki tüyün kökleri siyahlı grili kabuk olmuş kavlıyor ve altı sapsarı iltihap ne yapabilirim lütfen yardım edin kaybetmek istemiyorum :( o şişik yerin altı siyah gibi gri gibi bir renkte kabuk gibi, kabuğun altı da sarı su gibi iltihap lütfen yardım edin. Fotoğrafini çekemedim canı yandı muhtemelen kaçtı elimden :(

Ekli dosyalar

• 20191213_195830.jpg
    20191213_195830.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 9
Tavsiye edilen yara kremi veya iltihap kremi sürmeniz faydalı olabilir

Şişik yer aslında iltihapmış kursağının üstündeki tüyün kökleri siyahlı grili kabuk olmuş kavlıyor ve altı sapsarı iltihap ne yapabilirim lütfen yardım edin kaybetmek istemiyorum :( o şişik yerin altı siyah gibi gri gibi bir renkte kabuk gibi, kabuğun altı da sarı su gibi iltihap lütfen yardım edin. Fotoğrafini çekemedim canı yandı muhtemelen kaçtı elimden :(

Saçkıran

Tek (yalnız) bir kuşun bedeninin bir yanında, kalın, gri, kabuksu deri ile bölgesel tüy açıklığı görülmüştür. Bunun, Trichopyhton mantarının enfeksiyona yol açmasıyla oluştuğu anlaşılmıştır. Hastalık, tedavi edilebilir olmasına rağmen sahibi tedaviyi kabul etmemiştir.

Araştırmalarım sonucunda onun yarasına benzeyenin bu olduğunu gördüm tüylerin dibinde kabulanma kaldırırsam tüyler de onunla birlikte geliyor gibi bir görüntüsü var. Elimde krem olarak, fucidin, dermo-trosyd ve terramycin var. Fucidin ve terramycin bakteri üzerine, dermo-trosyd mantar üzerine etkili. Zaten mantar için ilaç içmekte şu anda. Dışarıdan da dermo-trosyd sürmeyi istiyorum fakat kabuğün üzerindeki tüylerin arası açılmıyor bir tek kenarlarına sürebilirim. Sürmeli miyim? Alan dışına taştığında daha mı kötü olur?

Geri